reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 20 Xperia 2

Sony ne yapıyor? Xperia 2 sonrasında Xperia 20 de ortaya çıktı [Video]

Japon teknoloji devi Sony, akıllı telefon tarafında ilginç adımlar atıyor. Xperia 1’in üzerine gelen Xperia 2 sonrasında Xperia 20 de ortaya çıkmış durumda.

Kısa süre önce CAD taslakları yayımlanan Sony Xperia 2, biliyorsunuz büyük bir sürpriz yaratmıştı. Genel olarak yerini alacağı Xperia 1 ile aynı olan telefon, çok erken ortaya çıkarak da büyük şaşkınlık oluşturdu. Görünüşe bakılırsa firma sadece amiral gemisi tarafında garip adımlar atmıyor. Çünkü Sony Xperia 20 de yolda bulunuyor. Xperia 10’un üzerine gelecek model, tahmin edebileceğiniz üzere bu model ile aynı görünüyor. 6 inç 21:9 ekranıyla çok uzun bir yapısı ve 2019’a yakışmayan kalınlıkta bir üst çerçevesi bulunan telefon, arkasında çiftli kamera taşıyor. Parmak izi sensörü entegre edilen güç butonu yan tarafında olan telefonun, bağlantı için USB-C kullandığı görülüyor. Bünyesinde 3.5 mm kulaklık girişi yer alan orta seviye cihaz, üst çerçevesi nedeniyle bir ekran çentiği ya da deliği barındırmıyor. Alt çerçevesi ince olan Sony Xperia 20, devrimsel hiçbir yenilik taşımıyor.

Sony Xperia 20 Xperia 2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia 20 dikkat çekebilecek bir telefon değil

Bunun nedenleri de açıkça karşımızda yer alıyor. OPPO, Huawei, Honor ve Vivo gibi firmaların orta seviye modelleri yanında çok eski duran ve uzun olmasıyla kullanışsız görünen telefon, gücünü Snapdragon 7xx serisi bir işlemciden alacak deniyor. Kutusundan Android Q ile çıkacağı söylenen model, maalesef Sony’nin alanda neden zarar ettiğinin güzel bir örneğini oluşturuyor.