reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 2

Xperia 1’in yerini alacak sürpriz model Sony Xperia 2 karşımızda [Video]

Resmi olarak MWC 2019 kapsamında lanse edilen Sony Xperia 1, gerçek anlamda yenileniyor. Evet çok şaşırtıcı şekilde Sony Xperia 2 yolda bulunuyor.

Sony Xperia 1, Türkiye’de resmi olarak satılmamış olmasına rağmen çok dikkat çeken bir telefon olmuştu. Sony’nin telefon tarafı Türkiye’de bitmesine rağmen ülkemizde Xperia 1’e büyük bir ilgi gösterildi. İşte bu modelin çok erken olmasına karşın yenisi geliyor. OnLeaks tarafından karşımıza çıkartılan Sony Xperia 2, yine oldukça uzun bir tasarıma sahip. Bu açıdan 21:9 bir ekrana sahip olduğu belirtilen telefon, arkasında üçlü kamera taşıyor. Üst çerçevesi biraz kalın olduğu için bir ekran çentiği ya da deliği olmayan telefon, parmak izi sensörünü yan tarafında taşıyor. Bünyesinde fiziksel bir ses kapatma butonu kullanılan Sony Xperia 2, ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor. Mobil tarafta çok büyük zarar eden ve işleri iyi gitmeyen firma, bu modeliyle de öne çıkabilecek gibi görünmüyor. Amiral gemisi sınıfında yer alan bu telefon, rakiplerine oranla kötü bir tasarımla geliyor.

Sony Xperia 2
Sony Xperia 2
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia 1 şu detaylarla karşımıza çıktı

Kısaca hatırlamak adına Sony Xperia 1, hatırlamak adına CinemaWide adı verilen 6,5 inç 4K HDR OLED 10-bit ekran üzerine kuruluyor. Gücünü 2019’daki diğer rakipleri gibi 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden ve 6 GB RAM‘den alan telefon, 64 GB / 128 GB dahili depolama ile geliyor ve microSD yuvası taşıyor. 3.300 mAh kapasitesinde pili bulunan model, bağlantı tarafında USB-C kullanıyor.

İlgili Video