reklamı kapat

POPÜLER

Honda Civic Type R

Honda Civic Type R pickup projesi asfalta çıkmaya başladı

İngiltere sınırları içerisinde 2018 yılının en akılda kalıcı projelerinden birisine sahne olan Honda Civic Type R, eşsiz pickup versiyonuyla boy gösteriyor.

Type R rozetinin gönüllerdeki yerini korumak için her jenerasyonda önemli hamleler gerçekleştirilmesi gerekir. Honda’nın tasarım devrimi yaparak baştan yarattığı Civic, uzun bir süredir bu rozeti taşıyan üye konumunda. Tüm bu felsefelerin bir araya gelmesiyle birlikte yeni jenerasyonla birlikte pek çok açıdan ileriye götürülen Honda Civic Type R, geçtiğimiz yıl içerisinde daha önce örneğine rastlamadığımız şekilde karşımıza çıktı. İlk baktığımızda aklımıza “1 Nisan şakası mı?” sorusunu getiren bu projeyle birlikte, bu ateşli hatcback modelinin bir pickupa dönüştüğüne şahit olduk. Markanın İngiltere ekibi tarafından Project P adıyla lanse edilen bu proje, tanıtımının üzerinden geçen uzun zamanın ardından ilk kez sokaklarda boy göstermeye başladı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda Civic Type R projesi dikkat çekiyor

Reddit kaynaklı olarak paylaşılan görselde karşımıza çıkan Project P, basın görsellerindeki kadar ilgi çekmeyi başarıyor. Teknik detaylarında herhangi bir değişimin yapılmadığını bildiğimiz pickupta, C sütunun tamamının tavan dahil olmak üzere ortadan kaldırılarak roll bar ile birlikte bir pickup “yatağına” dönüştürülüyor. Arka koltukların egale edilmesiyle birlikte sadece iki kişinin seyahat edebileceği bir araç haline getirilen Type R’ın 0’dan 100′ hızlanması için hala 6 saniyeye ihtiyacı var. Fabrika çıkış versiyonda maksimum için 265 km/s hız değerinin verildiğini da bu noktada tekrar hatırlatalım.

İlgili video

Honda Civic