reklamı kapat

POPÜLER

2020 Honda Civic Type R

Performans canavarına yeni versiyon; 2020 Honda Civic Type R Sport Line

Performansla birlikte nispeten biraz daha konfor odaklı değişimlere odaklanılan 2020 Honda Civic Type R Sport Line, hissedilir farklılıklara sahip.

Markasının ürün gamında performansın zirvelerinden birisi olan 2020 Honda Civic Type R, Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde şenliğe katılanlardan birisi oldu. Honda’nın Avrupa ve Amerika pazarında sunacağını açıkladığı Sport Line isimli yeni bir versiyona kavuşan Type R, bu sayede versiyonda çeşitliliği konusunda da elini güçlendirmeye hazırlanıyor. Beraberinde makyaj niteliğinde değişimler getiren Civic Type R Sport Line‘da performans namına herhangi bir iyileştirme yapılmadığını özellikle belirtmeden geçmeyelim. Markanın burada temelini oluşturduğu dokunuşları anlamak için dış bölüme biraz daha fazla odaklanman yeterli olacak.

2020 Honda Civic Type R Sport Line ile fark yaratan detaylar

Type R‘ı standart versiyonuyla bilenler aslında bu paketin dış bölümdeki etkisini ilk bakışta hemen ayırt edebilir. Honda, standartlarda kullandığı dev arka kanat yerine bu pakette daha slim ve gövdeye entegre görünen bir parçadan faydalanmayı tercih ediyor. Civic Si paketinde de gördüğümüz bu parçayla birlikte 19 inçlik jant seti ve Michelin Pilot Sport 4S lastik setini yine değişimler arasında ön plana çıkarabiliriz. Kokpit bölümü de nispeten daha hafif parçalarla değişimi görebileceğimiz yerler arasında. Ön konsoldaki kaplamalar, koltuklar, alcantara kaplama direksiyon ve kırmızı dokunuşla zenginleştirilmiş vites topuzu Type R’ın sportif ruhuyla sürücüyü bir araya getirecek deneyim faktörleri arasında. Honda bu paketle birlikte LogR, adını verdiği ve kullanıcıların performans istatistiklerini takip edebilen bir telefon uygulamasını da devreye sokuyor. Porsche başta olmak üzere pek çok premium markada gördüğümüz bu özellik pist sürüşünü biraz daha profesyonel hissettirecek. 2.0 litrelik turbo motoru 306 beygir güç ve 400 Nm tork üreten Sport Line ile ilgili fiyat detayları kısa süre içerisinde karşımızda olacak.

İlginizi çekebilir

Honda’nın elektrikli performans geleceği Sports EV