reklamı kapat

POPÜLER

Honda Civic Type R
Honda Civic Type R
Honda Civic Type R
Honda Civic Type R

Yeni Honda Civic Type R hakkında dikkat çeken hibrit açıklaması

Yeni jenerasyon Honda Civic Type R hakkında dikkat çeken açıklamalar yapıldı. Resmi ağızlardan gelen bu açıklamalar, radikal değişikliklerin yolda olduğunu gösteriyor.

Gündelik hayatta kullanmaya uygun en performanslı spor otomobillerden Honda Civic Type R, yeni nesilde önemli değişikliklere ev sahipliği yapacak gibi duruyor. Detaylarına burada yer verdiğimiz E Prototype proje lideri Kohei Hitomi, yeni modelin hibrit altyapı üzerine kurulacağını belirtiyor. Bu aracı tamamen elektrikli yapma imkanları olduğunu ancak yapmayacaklarını belirten Hitomi, genel Type R ruhunu bozmadan daha fazla performans elde etme yolunun hibrit altyapıdan geçtiğini söylüyor. Hibrit takviyesi ile “petrolhead” olarak geçen tutkunları şok etmeden mutlu edebileceklerine inanan Kohei Hitomi, kişilerin bu yeni döneme hızlıca alışacaklarına da değiniyor. Sürücülerin turbolu bir Type R hazırlandıklarında büyük tepki gösterdiklerini belirten yönetici, şimdi kişilerin turbo ve getirdiklerine minnettar olduklarını söylüyor. Aynı şeyin yeni jenerasyon hibrit Honda Civic Type R ile de olacağını söyleyen Hitomi, gelecek için oldukça heyecanlandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Honda Civic Type R

Yeni nesil Honda Civic Type R performansıyla çok konuşulacak gibi görünüyor

Firmanın yeni modelde yukarıdaki mevcut 2 litrelik turbo dört silindir motoru elektrik motoruyla destekleyeceği tahmin edilirken, yeni modelde dört tekerden çekiş sisteminin gelebileceği dahi konuşuluyor. Bunun için elektrik motorunu arkaya koyacağı tahmin edilen Honda, biliyorsunuz NSX modeli ile bu alanda oldukça geniş bir tecrübeye sahip. Yeni aracın ne zaman tanıtılacağı hakkında bir açıklama bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir