reklamı kapat

POPÜLER

captain marvel

Saldırılara boyun eğmedi! Captain Marvel’dan gişede şaşırtıcı başlangıç

Avengers Endgame öncesi izleyici karşısına çıkan Captain Marvel ilk hafta sonunda sağlam bir başarı elde etti. Öyle ki filmin önemli bir kilometre taşını aşmasına çok az kaldı.

Aslına bakarsanız Captain Marvel oldukça tartışmalı bir dönemden geçerek izleyici karşısına çıktı. Başroldeki Brie Larson’ın açıklamaları çarpıtıldı. Erkek düşmanlığıyla suçlanan oyuncuya yapılan saldırılar filme de sıçradı. Rotten Tomates ve IMDb üzerinden filme düşük puan vererek çeşitli saldırılarda bulunan hayran grupları oldu. Fakat bu saldırıların hiçbiri izleyicilerin fikrini değiştirmedi. Aksine Captain Marvel’ı güçlendirdi diyebiliriz.

Box Office Mojo sitesindeki güncel verilere baktığımızda Captain Marvel filminin ilk hafta sonunda 455 milyon dolar gişe hasılatı elde ettiği görünülüyor. Bu kazancın 153 milyon doları Amerika Birleşik Devletleri içinden geliyor. 302 milyon doları ise uluslararası pazarlardan gelen miktar. Kazancın yüzde 66’lık kısmı ABD dışından geliyor. Fakat filmin tüm saldırılara rağmen gişede beklentileri aştığını söyleyebiliriz. Öyle ki bu hızla devam ederse birkaç gün içinde 500 milyon dolar sınırını aşacak. Hatta büyük ihtimalle 1 milyar dolar sınırını aşarken de zorlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel’ın en çok izlenen orijin filmi geçtiğimiz sene büyük başarı elde eden Black Panther olmuştu. Bakalım açılışı hızlı yapan Captain Marvel’ın gişe başarısı Black Panther’i geride bırakabilecek mi?

İlginizi çekebilir

Captain Marvel fragmanı