reklamı kapat

POPÜLER

Captain Marvel

Captain Marvel ile birlikte gelen Marvel rekoru

Captain Marvel filminin vizyona girmesiyle birlikte Marvel Sinematik Evreni önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. 21 filmlik bu kocaman dünyanın en kadar başarılı olduğu bir kez daha gözler önüne serildi.

Bildiğiniz gibi Marvel Sinematik Evreni’nin temelleri 2008 senesine kadar dayanıyor. Bu dünya ilk on yılını geride bıraktı. Geçtiğimiz günlerde vizyona giren Captain Marvel filmiyle birlikte bu dünyadaki 21. film izleyici karşısına çıkmış oldu. Başrolünü Brie Larson’ın üstlendiği Captain Marvel daha şimdiden 550 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Bu kazancın 187 milyon doları ABD içinden, 362 milyon doları ise diğer ülkelerden geldi. Gişedeki bu sağlam başlangıç Marvel stüdyolarının önemli bir başarı elde etmesine vesile oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hollywood’un güvenilir haber kaynaklarından biri olan Variety‘nin haberine göre Captain Marvel filminin vizyona girmesiyle birlikte Marvel Sinematik Evreni’nin toplam gişe hasılatı 18 milyar dolar seviyesine ulaştı. Bu da Marvel filmlerinin ortalama 850 milyon dolarlık gişe hasılatı elde ettiği anlamına geliyor. Elbette Black Panther, Avengers Endgame gibi bu ortalamanın çok üstüne çıkan veya az da olsa ortalama altında kalan Marvel filmleri var. Fakat genel olarak baktığımızda Marvel Sinematik Evreni’nin on senelik geçmişiyle istiktarlı bir ilerleyiş kaydettiğini söylemek mümkün. Avengers Endgame’in vizyona girmesiyle birlikte bu rakamın 19 milyar dolar seviyesine ulaşacağını tahmin etmek ise hiç zor değil.

İlginizi çekebilir

Son Avengers Endgame fragmanı