reklamı kapat

POPÜLER

Captain Marvel

Saldırılara boyun eğmeyen Captain Marvel’dan gişe rekoru

Avengers Endgame öncesinde izlediğimiz son MCU filmi olan Captain Marvel gişede önemli bir kilometre taşını geride bıraktı ve önemli bir rekora imza attı. Marvel stüdyolarının beklentilerini boşa çıkartmadı.

Bildiğiniz gibi Captain Marvel vizyona girmeden önce büyük saldırılara maruz kalmıştı. Bu saldırıların nedeni ise filmin başrolünü üstlenen Brie Larson’ın feminist yaklaşımı oldu diyebiliriz. Onun Carol Danvers’a hayat vermesinden memnun olmayan, oyuncunun yapmadığı açıklamaları gerçek zanneden veya öyle bilinmesinden memnun olan bir grup düzenli olarak filme planlı bir saldırı düzenledi. Rotten Tomatoes sitesinde başlayan saldırı daha sonra IMDb ile devam etti. Kasti olarak verilen düşük puanlarla filmin gişe hasılatını düşürmek amaçlanıyordu fakat bu çalışmalar başarısız oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Box Office Mojo sitesinin güncel verilerine baktığımızda Captain Marvel filminin toplam gişe hasılatının 1 milyar dolar sınırını aştığını görüyoruz. Film sadece Amerika sınırları içinde 358 milyon dolar kazanç elde etti. Geriye kalan 644 milyon dolar ise ABD dışındaki ülkelerden yani uluslararası kaynaklardan geliyor. Böylece filmin toplam kazancı 1,002 milyar dolar olmuş durumda. Şimdi geriye Marvel hayranlarının Captain Marvel ile ilgili merak ettiği tek bir şey kaldı: Filmin toplam gişe hasılatı ne olacak? Bu sorunun yanıtını almak için bir süre daha sabretmemiz gerekecek.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame fragmanı