reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi Pro 2
Xiaomi Redmi Pro 2

Bütçe dostu amiral gemisi Xiaomi Redmi Pro 2 ortaya çıktı

04 Nisan 2019

Xiaomi alt markası haline gelen Redmi imzalı amiral gemisi, Redmi Pro 2 adıyla ortaya çıktı. Gelin modelin tasarımına yakından bakalım.

Daha önce de söylediğimiz gibi Redmi Note 7 modelinden bu yana sürekli olarak gündeme bir Redmi amiral gemisi geliyor. İşte bu amiral gemisi bugün Redmi Pro 2 adıyla karşımıza çıktı. Kısa süre önce Xiaomi CEO Lei Jun’nun bir fotoğrafında görülen telefon, bu sefer bir taslak tasarımda kendisini gösterdi. Buna baktığımız zaman modelin bir çentiğe ya da ekran deliğine sahip olmadığını görüyoruz. Bunun yerine gövdede çıkan ön kamera sistemini kullanan telefon, bu sayede çok ince çerçevelere sahip. Arkası firmadan alıştığımız tasarım çizgisinde olan model, parmak izi sensörünü büyük ihtimalle ekrana entegre ediyor. Gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden alacak telefonun, arkasında dikey konumlandırılan üçlü kamera sistemi yer alıyor. Uygun fiyatıyla fark yaratacağı beklenen amiral gemisinin, resmi olarak yıl sonuna doğru raflardaki yerini alması bekleniyor.

Xiaomi Redmi Pro 2
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Markanın başlangıcını çok iyi yapan model Redmi Note 7 oldu

Hatırlamak adına modelde 6,3 inç 19.5:9 Full HD+ bir ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 660 işlemciden alan telefon, 4.000 mAh gibi büyük bir pile sahip. Bağlantı tarafında USB-C kullanan ve 3.5 mm kulaklık girişi bulunan Redmi Note 7, kamera tarafında çok iddialı görünüyor.

Modelin arkasında 48 megapiksel + 5 megapiksel çiftli kamera sistemi yer alıyor. Buradaki 5 megapiksel kamera derinlik bilgisi yakalama görevini üstleniyor. F1.8 diyafram değerine sahip Samsung GM1 sensörlü 48 megapiksel kamera, düşük ışıkta çözünürlüğü 12 megapiksel seviyesine getirerek piksel boyutunu büyütüyor ve çok temiz sonuçlar verebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni kablosuz kulaklığı