reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi
Xiaomi Redmi

Merak edilen Snapdragon 855’li Redmi amiral gemisinden ilk görsel

Xiaomi alt markası haline gelen Redmi, bir amiral gemisi geliştiriyor. İşte bu amiral gemisi ilk defa görünmüş gibi duruyor.

Redmi Note 7 modelinden bu yana sürekli olarak gündeme bir Xiaomi Redmi amiral gemisi geliyor. Gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden alacak telefon, biliyorsunuz hemen karşımıza çıkmayacak. Redmi’nin başındaki isim olan Lu Weibing, şu an Redmi Note 7 Pro ve aşağıda detaylandırdığımız Redmi 7‘nin satışlarına odaklanıyor. İşte bu merak edilen telefon, ilk defa karşımıza çıkmış gibi görünüyor. Xiaomi CEO Lei Jun’nun fotoğrafında göründüğü belirtilen telefon, kırmızı renkte hazırlanmış. Bu fotoğrafta bir çentiği görünmeyen amiral gemisi, bu açıdan gövdeden çıkan kamera kullanabilir deniyor. Ancak bu modelin yıl sonunda önce gelme ihtimali bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi Redmi

Türkiye’de satışa çıkan Xiaomi Redmi Note 7

Hatırlamak adına modelde 6,3 inç 19.5:9 Full HD+ bir ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 660 işlemciden alan telefon, 4.000 mAh gibi büyük bir pile sahip. Bağlantı tarafında USB-C kullanan ve 3.5 mm kulaklık girişi bulunan Redmi Note 7, kamera tarafında çok iddialı görünüyor.

Modelin arkasında 48 megapiksel + 5 megapiksel çiftli kamera sistemi yer alıyor. Buradaki 5 megapiksel kamera derinlik bilgisi yakalama görevini üstleniyor. F1.8 diyafram değerine sahip Samsung GM1 sensörlü 48 megapiksel kamera, düşük ışıkta çözünürlüğü 12 megapiksel seviyesine getirerek piksel boyutunu büyütüyor ve çok temiz sonuçlar verebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Nvidia’dan çok ses getiren yapay zeka sistemi