reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi Redmi amiral gemisi

Redmi’nin kızaklı kameraya sahip amiral gemisini gösteren video [İzle]

Xiaomi alt markası Redmi imzalı ilk amiral gemisi çok merak ediliyor. İşte yayımlanan bir video kızaklı kameraya sahip amiral gemisini ilk defa gösteriyor.

Advertisement

Note 7 ve Note 7 Pro’dan dolayı oldukça merak edilen cihazlardan Xiaomi Redmi amiral gemisi, yayımlanan bir Avengers Endgame odaklı video ile karşımıza çıkartıldı. Yukarıda izleyeceğiniz videonun sonunda kısa da olsa kendisini gösteren telefon, özellikle gövdeden çıkan kızaklı ön kamera ile dikkatleri üzerine çekiyor. Uzun zamandır söylentileri gelen bu detay, artık kesinleşmiş görünüyor. İlk olarak Vivo’nun NEX modelinde gördüğümüz bu kızaklı ön kamera sistemi, firmaların çentiksiz ve ekran deliksiz ince çerçeveli telefonlar hazırlamasına imkan tanıyor. Xiaomi Redmi amiral gemisi özellikle fiyat performans konusunda öne çıkıyor. Kısa süre önce konuşan şirketin başındaki isim Lu Weibing, beklenen Redmi amiral gemisinin fiyat performans konusunda “kral olacağını” belirtiyor. Mevcut özelliklerdeki tüm telefonlardan daha ucuz olacağı söylenen telefon, “şok edici” bir fiyatla karşımıza çıkacak deniyor. Biliyorsunuz artık Xiaomi cihazlar daha üst seviyeye konumlandırılıyor. Bu açıdan Redmi’nin modelleri “bütçe dostu” tarafta çok büyük önem arz ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi imzalı amiral gemisi için şu teknik detayların adı geçiyor

Telefon gücünü güncel diğer amiral gemisi modeller gibi 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden alıyor. 6,39 inç 2340×1080 piksel LCD ekran üzerine kurulan amiral gemisi, 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı taşıyor. Yukarıda bahsettiğimiz gövdeden çıkan ön kamerası 32 megapiksel çözünürlükte olan cihaz, arkasında ise artık standart haline gelen üçlü kamera sistemi taşıyor. Burada ortaya çıktığı kadarıyla 48 megapiksel + 8 megapiksel + 13 megapiksel kameralar karşımıza çıkıyor.