reklamı kapat

POPÜLER

Huawei, Ark Compiler Honor

Huawei’nin Android performasını artıran devrimsel altyapısına geçecek ilk telefon

Akıllı telefon dünyasının en büyük ismi yolunda emin adımlarla ilerleyen Huawei, “Ark compiler” altyapısını ilk olarak alt marka Honor’un bir modeline veriyor.

Huawei, geçtiğimiz haftalarda bir etkinlik düzenlemiş ve bu etkinlikte “Ark Compiler” altyapısını tanıtmıştı. Bu altyapı, direkt olarak Android işletim sisteminin verimliliği üzerine odaklanıyor. Sisteme mimari yani en temel düzeyde ciddi optimizasyonlar getiren altyapı, Android’in genel akıcılığını yüzde 24, sistem tepki hızını yüzde 44, üçüncü parti uygulamaların işlemlerini ise yüzde 60 oranında artırıyor. Yani akıllı telefonları temelden hızlandıran altyapı, kağıt üzerinde gerçekten oldukça iddialı görünüyor. Bu heyecan uyandıran Ark Compiler, Huawei tarafından yapılan açıklamaya göre ilk olarak Honor V20 modeline geliyor. Detaylarına burada ulaşabileceğiniz telefon, yeni altyapıya mayıs ayında yayımlanacak güncelleme ile geçecek deniyor. Güncelleme sonrasında hiç olmadığı kadar hızlı hale gelecek telefon, sahiplerini oldukça sevindirecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, Ark Compiler ile rakiplerine fark atabilir

Ancak burada ilginç bir durum var. Çünkü Ark Compiler açık kaynak kodlu olarak geliştiriliyor. Yani bu altyapıyı başkalarının da aktif olarak kullanabileceği belirtiliyor. Burada özellikle uygulama geliştiriler öne çıkıyor. Geliştiricilerin Ark Compiler’ı kullanarak daha pürüzsüz ve hızlı uygulamalar hazırlayabileceği söyleniyor. Bu gerçekten çok önemli görünüyor. Pazardaki Ar-Ge çalışmalarına hız kesmeden devam eden Huawei, olası bir Amerika ambargosuna karşı Android’e rakip mobil işletim sistemini de geliştiriyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni modeli