reklamı kapat

POPÜLER

Huawei EROFS

Huawei, güncelleme ile “hızlandıracağı” telefonları açıkladı

Akıllı telefon tarafının en çok konuşulan isimlerinden Huawei, kısa süre önce birçok kullanıcıyı oldukça sevindirecek bir EROFS açıklaması yaptı.

Huawei hali hazırda satışta olan telefonları yazılımsal olarak desteklemeye devam ediyor. Bu konuda şu sıralar sık sık EMUI 9.1 ile gündeme gelen firma, açıklandığı P30 Lite, P20 Lite, Nova 3i ve Huawei Y9 modellerine ay sonunda EROFS güncellemesini göndermeye başlıyor. Açılımı “Extendable Read-Only File System” olan EROFS yani “firmanın telefonlara özel yeni dosya sistemi”, P30 Pro içerisinde hali hazırda aktif olarak yer alıyor. Bu yeni sistem ile cihazların rastgele okuma hızı yüzde 20 oranında artıyor ve söylendiği kadarıyla tam 2 GB’lık RAM avantajı elde ediliyor. Genel sistem deneyimini gözle görülü şekilde artırdığı belirtilen EROFS, beraberinde GPU Turbo 3.0‘ı da getirecek deniyor. Bu sistem de aşağıda listelediğimiz mobil oyunların performansını yazılımsal olarak artırmaya yarıyor:

“Fortnite, Knives Out, Battle Bay, Crazy Taxi, Real Racing 3, Into the Dead 2, NBA 2K19, Dragon Nest M, Duel Links, PES2019, DRAGON, BALL LEGENDS, FIFA Mobile, Free Fire, Minecraft, Helix, Plants vs. Zombie Heroes, Subway Surfers, Brawl Stars, Speed Drifters, Mobile Legends: Bang Bang, Vainglory, Arena of Valor, Rules of Survival, NBA 2K18”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, cihazlarını hızlandırmak için EROFS ve GPU Turbo 3.0 yanında başka bir adım daha attı

Kısa süre önce açıklandığı kadarıyla Ark Compiler altyapısı EMUI 9.1.0.123 ile Huawei Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 RS Porsche ve Mate 20 X için indirmeye sunuldu. Bu altyapı, bilmeyenler için direkt olarak Android işletim sisteminin verimliliği üzerine odaklanıyor. Sisteme mimari düzeyde optimizasyonlar getiren altyapı, Android’in genel akıcılığını yüzde 24, sistem tepki hızını yüzde 44, üçüncü parti uygulamaların işlemlerini ise tam yüzde 60 oranında artırıyor. Yani akıllı telefonları en temelden hızlandıran altyapı, kağıt üzerinde gerçekten oldukça iddialı görünüyor.

İlginizi Çekebilir

61 Megapiksel tam kare aynasız Sony a7r IV