reklamı kapat

POPÜLER

Apple Samsung

Apple’dan Samsung’a 100 milyon dolarlık dev darbe!

Güney Kore ve Japonya arasındaki sorundan en çok etkilenen isim kesinlikle Samsung olacak. Ortaya çıkan yeni Apple gelişmesi firma için hiç iyi görünmüyor.

Geçtiğimiz haftalarda Güney Kore Yüksek Mahkemesi Japon devi Mitsubishi’yi, İkinci Dünya Savaşı döneminde 10 Güney Kore vatandaşını zorla çalıştırdığı gerekçesiyle maddi tazminat ödemeye mahkum etmişti. Japonya bu kararı protesto etmek için Güney Kore’ye ekonomik yaptırımları gündeme getirdi. Burada yarı iletkenlerin ve mobil ekranların üretiminde kullanılan malzemelerin hedef alındığı, Samsung’un da bu malzemelerin neredeyse yüzde 90’ı için Japon ithalatına bağımlı olduğu açıklanmıştı. İşte bu durumdan dolayı Apple’ın geleceği için bir karar verdiği  ve Samsung Display‘e verdiği 100 milyon dolarlık OLED panel siparişini iptal ettiği açıklanıyor. Gelecek modellerinde Çin merkezli BOE üretimi OLED’ler kullanacak denilen Apple, gerçekten önemli bir adım atıyor. Henüz detaylı ayrıntıların gelmediği detay, Samsung için elbette çok kötü görünüyor. Yaşanan sıkıntılar nedeniyle firmanın Galaxy Note 10 üretiminde zora düşme durumu da bulunuyor. Burada özellikle işlemi stoğu konusunda sıkıntı olabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung panel kullanmama ihtimali bulunan iPhone XI, XI Max ve XR 2019 geliyor

Bildiğimiz kadar cihazlar güçlerini 7 nm+ üretim sürecinden çıkacak A13 Bionic işlemciden alıyor. Daha hızlı çalışan bir FaceID yüz tanıma sistemi barındıracak denilen yeni iPhone’ların, ters kablosuz şarj sunacağı belirtiliyor. Kamera tarafında cihazlardan iPhone XI ve XI Max arkasında üç adet, XR 2019’un arkasında ise iki adet kamera bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Yakında gelecek Galaxy Note 10