reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Hem kötü hem iyi; işte Huawei için ortaya çıkan yeni haberler

Huawei, son günlerde üst üste gelen birçok kötü haber ile gündeme geliyordu. Bu durum bazı olumlu gelişmeler ile devam ediyor.

Amerika başkanı Trump‘ın aldığı kararlar sonrasında Huawei, telefonlarını üretmek için ortak olarak çalıştığı firmalardan darbeler almaya başladı. İlk büyük adımı Google attı ve internet devi Huawei’nin Android lisansını iptal etti. Daha sonra 90 gün kadar ertelenen bu kararın üstüne İngiltere merkezli ARM‘dan da dev bir hamle geldi. Firma Huawei ile tüm işbirliğini bitirme kararı aldı. Dün benzer bir adım Japonya merkezi Panasonic de attı. Ancak bu durum bugün itibariyle tersine döndü. Panasonic yaptığı resmi bir açıklama ile ortaklığın ve ticari ilişkilerin normal olarak devam edeceğini açıkladı. Bu olumlu haberin üstüne TSMC’den de Huawei’yi memnun eden bir açıklama yapıldı. Dünyanın en büyük işlemci üreticilerinden TSMC, Huawei’nin ürünleri için işlemci üretmeye devam edeceğini açıkladı. Bu haber mevcut işlemcilerin üretimi için oldukça iyi duruyor ve Kirin 985‘in de üretim hatlarından çıkacağı yönünde bilgiler geliyor. Ancak gelecekte firmanın ARM mimarisi / teknolojisi taşımayan yeni işlemciler geliştirmesi gerekiyor. Üretim tarafından TSMC destek veriyor olmasına rağmen yeni tasarım işlemciler için çok ciddi zaman gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei için kötü bir haber daha var

Söylendiği kadarıyla Amerika Birleşik Devletleri, Güney Kore merkezli şirketin Huawei’nin ürünlerini / donanımlarını / ekipmanları kullanmasını istemiyor. Amerika – Çin arasındaki ticari savaşı daha da büyük hale getirmek adına adımlar atan Amerika, Huawei’nin üstüne Güney Kore dışına da çıkarmak adına gitmeyi sürdürüyor. Güney Kore’nin ise bu duruma çok sıcak bakmadığı gelen bilgiler arasında.

İlginizi Çekebilir

Google Glass’ın en yenisi