reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Superb Scout

İlk kez satışa sunulacak Skoda Superb Scout hakkında bilmeniz gerekenler

Katalogda ilk kez kendisine yer açan Skoda Superb Scout, vadettiği arazi karakteri ve donanımlarıyla maceraya davetiye çıkartıyor.

Skoda Superb Scout, 2020 model yılıyla birlikte aileye dahil olan önemli ilkler arasında yer alıyor. Amiral gemisi için işin içerisine biraz oduncu gömleği havası katan Skoda, aracın karakterini de kesinlikle bu felsefe üzerine şekillendirmiş durumda. Audi ürün gamının Allroad versiyonlarını akıllara getirmesi muhtemel olan Scout rozetine aslında çok da yabancı sayılmayız. Bundan önce Karoq ve Kodiaq üzerine de uygulanan bu dokunuş, Superb ürün gamına da etkili bir dinamizm getirme potansiyeline sahip. Dış tasarım farklılıklarıyla beklendiğimiz parçaları beraberine getiren aracın kokpit yapısı ise “ya sev ya nefret et” diyebileceğimiz kesinliğe sahip. İlk başta bahsettiğimiz oduncu gömlediğini burada çok daha fazla hissedeceğinizi şimdiden söyleyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fark yaratan özellikleriyle Skoda Superb Scout

Station wagon gövde tipi üzerine geliştirilen Scout versiyonu, yerden yükseklik noktasında 15 milimetrelik artışı beraberinde getiriyor. Aracın hafif arazilerdeki yeteneklerine olumlu katkı sağlayacak olan bu dokunuşla birlikte tampon, alüminyum aynalar, marşpiyel ve difüzör gibi temel gövde paçalar da bu felsefeye uygun eklemelere sahip. Standart olarak 18 inçlik jant setiyle sunulan Suberb Scout’ta istenilirse ek ücret karşılığı 19 inç de tercih edilebiliyor. Kokpit bölümünde ise bizleri bahsettiğimiz doğaya kaçış havasını veren ahşap konsol kaplamaları karşılıyor. Konsolun tamamı ve kapılarda hakim olarak kullanılan bu parçalara Alcantara ve deri karşımı koltuklar eşlik edecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Standart olarak dört tekerlekten çekişli altyapı üzerine geliştirilen Scout versiyonu, arazi karakterini yazılımsal olarak destekleyen iki önemli detaya da sahip. Bunlardan ilki yine versiyona özgü olan “Off-Road” sürüş modu. Opsiyonel olarak sunulan ikinci destekle birlikteyse dinamik şasi kontrolü kullanıcının yardımcısı olacak. Skoda Superb Scout sadece 2.0 litre hacimli motorun dizel ve benzinli versiyonuyla satın alınabiliyor. 7 ileri DSG ile kombine edilen her iki üniteden dizel olan 190 PS güç 400 Nm tork üretirken benzinli olan 272 PS güç ve 350 Nm torkla görev yapacak.

İlginizi çekebilir

Yeni Volkswagen Passat