reklamı kapat

POPÜLER

2021 Skoda Karoq

Arazinin karakteri özel versiyonla genişliyor; Skoda Karoq Scout ve öne çıkan özellikleri

Arazi karakterini araçlarında daha fazla hissetmek isteyenlerin dikkatini çekecek olan Skoda Karoq Scout, beklentileri karşılayacak nitelikler barındırmakta.

Kodiaq’tan sonra SUV ürün gamına yeni bir model ekleme konusunda elini hızlı tutan Skoda, Karoq ile bir süredir kullanıcılarla buluşmaya devam ediyor. Şimdi de üçüncü bir üye olarak Kamiq modelinin geri sayımı içerisinde olan marka, aldığı geri dönüşleri ve rakiplerinin planlamasını da oldukça yerinde analiz ediyor. Standart versiyonların tanıtılmasının ardından arazi karakteri daha ön plana çıkartılan Karoq Scout, bunun son ve en güzel örneklerinden bir tanesi. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı gerçekleştirilen Kodiaq L&K‘da olduğu gibi genişletilmiş bir donanım paketi olarak nitelendirebileceğimiz versiyon, makyaja önem veren kullanıcıların dikkatini fazlasıyla çekecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beklenen değişimler

Geçtiğimiz yıl tanıtımı gerçekleştirilen Kodiaq Scout modelinde olduğu gibi, Skoda’nın dış bölümdeki değişimleri temel noktalar üzerine yoğunlaşıyor. Kalite algısını da artırma adına yapılan bu değişimler arasında krom detayların hissedilir derece artması da dikkat çekiyor. Bunlara ek olarak 18 veya 19 inç olarak tercih edilebilen jant seti, ön ve arka tamponlar ve yanal basamaklar arazi modellerinde gördüğümüz hissiyatı yaratmak adına Kodiaq’a dahil ediliyor. Kokpit bölümünde koltuk döşemeleri, paslanmaz çelik pedal seti, LED ambiyans aydınlatması ve diğer standart özellikler nispeten bu ruhu daha az yansıtan değişimlerle geliyor. Sadece dört tekerlekten çekişli olarak satın alınabilecek olan Skoda Kodiaq Scout’ta iki farklı motor seçeneği sunuluyor. Kullanıcılar dilerlerse 150 beygir güç üreten 1,5 litrelik benzinli, isterlerse 190 beygir güç üreten 2.0 litrelik turbo dizel makine ile aracı satın alabilecek.