reklamı kapat

POPÜLER

Vietnam köprü

Fotoğraf: @smashpop (Instagram)

Fotoğraf: newsexaminer

Fotoğraf: @liyinni_jenny (Instagram)

Fotoğraf: @jo0osephine (Instagram)

Fotoğraf: newsexaminer

Fantastik tasarımıyla kendine hayran bırakan köprü [Video]

Vietnam’da ziyaretçilere açılan yeni köprü, orta dünyadan fırlamış gibi görünen tasarımıyla nefes kesen bir güzellik sunuyor.

Advertisement

Vietnam’da Bà Nà Hills’in üzerinde yer alan Golden Bridge, ziyaretçileri tasarımıyla büyülüyor. Deniz seviyesinin 1.400 metre üzerinde konumlanan bu köprü, fantastik tasarımıyla benzersiz bir görsellik sunuyor. Fantastik kitaplardan fırlamış gibi görünen köprü, taştan devasa iki el tarafından tutuluyormuş gibi inşa edilmiş. Kıvrımlı, etkileyici bir tasarıma sahip olan Golden Bridge ise ismindeki altını, altın renkli yolundan alıyor. TA Landscape Architecture tarafından tasarlanan köprü haziran ayından bu yana ziyaretçi akınına uğruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 milyar dolarlık yatırım

Yaklaşık 150 metrelik altın yolun kenarları ise Lobelya bitkisi ile çevrelenmiş. Etkileyici renk geçişinin ortaya çıkardığı görsellik elbette hoş ancak köprünün asıl görülmeye değer tarafı devasa taşlan eller elbette. Firmanın yaptığı açıklamaya göre köprüyü tamamlamak yaklaşık bir yıl sürmüş. 2 milyar dolarlık bir yatırımın uzantısı olan Golden Bridge’in ise yıllık 1,5 milyon ziyaretçi çekmesi bekleniyor. Profesyonel fotoğrafçıları ve drone çekim meraklılarını mest edecek olan köprüye ait görseller ise şimdiden sosyal medyadaki yerini almış durumda. Haberin üzerinde yer alan mini galeriden köprünün farklı açılardan çekilmiş olan görsellerine ulaşabilirsiniz.

Video

https://youtu.be/bqsILQ8ZyL4