reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Çift SIM Kart

“Çift SIM kartlı” iPhone modeli için en somut kanıt

Teknoloji devi Apple, 2018 iPhone modelleriyle gündeme gelmeyi sürdürüyor. Bugün ise uzun yıllardır beklenen bir destek için en somut kanıt karşımızda bulunuyor.

Apple, çok talep edilmesine rağmen iPhone ailesine çift SIM kart desteğini getirmiyor. Ancak bu durumun önümüzdeki dönemde değişeceği söyleniyor. Uzun zamandır gündeme olan bu konu, iOS 12’nin son betası ile netleşmiş durumda. Geliştiriciler, iOS 12 Developer Beta 5 içerisinde “second SIM status”, “second SIM tray status” ve “dual sim device” ibarelerine rastladı. Yazılımsal altyapısını kurulduğu görülen çift SIM kart desteği, buna ihtiyaç duyan iPhone kullanıcıları için çok güzel duruyor. Sadece iPhone X Plus ile sunulabileceği tahmin edilen desteğin, bazı bölgelere / ülkelere özel bırakılabileceği de tahmin edilenler arasında yer alıyor. Tekrardan hatırlamak adına Apple‘dan 2018’de üç yeni iPhone geliyor. Bunların OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, yine OLED ekranlı dev iPhone X Plus ve LCD ekranlı 6,1 inç iPhone 9 olacağı biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2018 Apple iPhone’ların fiyatları büyük ihtimalle şöyle olacak

Bakıldığı zaman halen ikinci jenerasyon iPhone X 800-900 dolar, iPhone X Plus 900-1000 dolar, LCD ekranlı 6,1 inç iPhone 9 ise 600-700 dolar seviyesinde karşımıza çıkacak deniyor.

İlgili Video

Şirketin A11 Bionic işlemci için hazırladığı yeni reklam