reklamı kapat

POPÜLER

iOS 5.0.1 ile birlikte gelen iPhone 4S şebeke problemi

iPhone 4S kullanıcıları iOS 5.0.1 güncellemesiyle birlikte –Apple tarafından da doğrulanan– pil süresi problemini aşmış gibi gözüküyor. Ancak pil süresiyle ilgili iOS 5.0.1 güncellemesi yapmış olmalarına rağmen sorun yaşadıklarını söyleyen kullanıcılar da var. Yeni problem ise iOS 5.0.1 güncellemesiyle birlikte şebeke problemlerinin yaşanması. Tüm dünyada örnekleri bulunan bu probleme göre birçok kullanıcı iOS 5.0.1 güncellemesiyle birlikte şebeke problemleri yaşamaya başladı. Problem kendini şebekeye bağlanamama, SIM kart hatası verme veya şebekeden düşme gibi şekillerde gösterebiliyor. Genellikle telefonu açıp kapatarak sorunu kısa süreli olarak çözmek mümkün. Ancak birkaç dakika içinde yine şebeke sorunu başlıyor.

SORUNU NASIL ÇÖZEBİLİRİM?
Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmadı ancak Apple forumlarında paylaşıldığı kadarıyla problem eski SIM kartlardan kaynaklanıyor. Aynı sorunu yaşayanların paylaşımlara göre problemi birkaç farklı yöntemle geçici olarak kadar çözmek mümkün.

  • Sorunu yaşayanların birçoğunun SIM kartı genellikle eski. SIM kartını 128k yeni SIM kartlarla değiştirerek çözdüğünü söyleyen kullanıcılar var.
  • Diğer bir çözüm ise telefonun SIM PIN’ini kapatmak; eğer SIM PIN kapalıysa açmak. SIM PIN’i Ayarlar (Settings) > Telefon (Phone) > SIM PIN menüsü altından kapatmak veya açmak mümkün.
  • Not: Sorunla ilgili edindiğimiz güncel bilgi ve çözümleri paylaşmaya devam edeceğiz. Eğer siz de benzeri sorunlar yaşıyorsanız veya bu soruna çözüm bulduysanız bu haber altında yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.