reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 9

Çift SIM kart destekli iPhone modeli için kötü haber

Teknoloji devi Apple, 2018 iPhone modelleriyle ilk defa çift SIM kartı kullanımına geçmeye hazırlanıyor. Bu özelliğin iPhone 9’a özel olacağı söylenirken, süreçte kötü bir haber bulunuyor.

Geçtiğimiz gün iOS 12 Developer Beta 5 içerisine “second SIM status”, “second SIM tray status” ve “dual sim device” ibarelerine rastlanmıştı. Çift SIM karta işaret eden bu ibareler, bu desteği uzun süredir bekleyenleri oldukça heyecanlandırdı. İlk söylentilerde iPhone X Plus‘a özel olacağı söylenen çift SIM desteği, yeni bilgilere göre LCD ekranlı iPhone 9‘a özel olacak. Ancak iPhone 9’un çift SIM versiyonu (Tek SIM versiyonu da olacak) sadece Çin pazarında satışa sunulacak. Baktığımız zaman bu adım dünyanın geri kalanı için üzücü, Apple içinse mantıklı görünüyor. Çünkü Çin pazarında çift SIM kart olmazsa olmaz istekler arasında yer alıyor. Dünyanın en büyük akıllı telefon pazarında daha çok öne çıkmak isteyen Apple, bu pazara özel bir modelle ciddi bir çıkış yakalayabilir deniyor. Bilmeyenler için firmadan 2018’de üç yeni iPhone geliyor. Bunların OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, yine OLED ekranlı dev iPhone X Plus ve LCD ekranlı 6,1 inç iPhone 9 olacağı biliniyor. Sürece ekstra bir versiyon olarak çift SIM destekli iPhone 9 versiyonu da ekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2018 Apple iPhone’lar kaça satılacak?

Burada tahminler değişiklik göstermiyor. Bakıldığı zaman halen ikinci jenerasyon iPhone X 800-900 dolar, iPhone X Plus 900-1000 dolar, LCD ekranlı 6,1 inç iPhone 9 ise 600-700 dolar seviyesinde karşımıza çıkacak deniyor.

İlgili Video

Şirketin A11 Bionic işlemci için hazırladığı yeni reklam