reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone

2018 iPhone ailesine gerçekçi bakış attıran yeni video [İzle]

Teknoloji devi Apple‘ın eylül ayında tanıtacağı yeni iPhone ailesi oldukça dikkat çekiyor. Yeni yayımlanan video ise olası isimleriyle beraber aileye gerçekçi bir bakış attırıyor.

Apple’ın 2018 iPhone serisi üç yeni telefondan oluşuyor. Bunlar 5,8 inç OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone X Plus ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone modelleri. Şimdiye kadar iPhone 11, iPhone 11 Plus ve iPhone 9 olarak isimlendirileceği söylenen telefonlar, yukarıdaki video kapsamında yapılan tahminlere göre daha farklı şekilde de isimlendirilebilir. MobileFun’ın cihazların boyutlarını gözler önüne seren modeller üzerinden hazırladığı videoya göre aile, karşımıza iPhone XS, iPhone XS Plus ve iPhone (2018) şeklinde çıkabilir. Apple’ın geçmişi göz önüne alındığı zaman mantıklı duran bu isim yapısı, sadece 6,1 inç LCD ekranlı model için garip karşılanıyor. iPhone (2018) yerine iPhone 9 daha mantıklı olacaktır diyenler bulunuyor. Kaçıranlar için 2018’de bir iPhone SE 2 modeli beklenmiyor. Ayrıca iPhone 9’un çift SIM kartlı bir versiyonu da çıkacak deniyor. Ancak bu modelin Çin pazarına özel olacağı iddia ediliyor. Bu şirket için iyi, global kullanıcılar için kötü duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2018 iPhone modellerinin satış fiyatları hemen hemen netleşmiş durumda

Daha önce açıkladığımız üzere analistler bu konuda iki farklı tahminde bulunuyor. Birinci tahmin iyimser olan. Buna göre ikinci jenerasyon iPhone X 899 dolar, iPhone X Plus 999 dolar, 6,1 inç iPhone ise 599 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. İkinci tahmin ise hiç ama hiç istenmeyen fiyatları karşımıza çıkartıyor. Eğer şirket fiyat stratejisini değiştirmez ise ikinci jenerasyon iPhone X’un 999 dolar, iPhone X Plus’ın 1.099 dolar, 6,1 inç iPhone modelinin ise 799 dolar başlangıç fiyatına sahip olacağı belirtiliyor.