reklamı kapat

POPÜLER

Apple 2019 iPhone

Apple’ın gelecek iPhone modelleri için ilginç bilgiler

Teknoloji devi Apple, eylül ayında yeni iPhone ailesini tanıtmaya hazırlanıyor. Ancak kaynaklar şimdiden gelecek yılın modelleri hakkında da bilgiler veriyor.

Apple’ın 2018 iPhone serisi artık kesin olarak üç yeni telefondan oluşuyor. Bunların 5,8 inç OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone X Plus ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone modelleri olduğu biliniyor. iPhone 11, iPhone 11 Plus ve iPhone 9 ya da iPhone XS, iPhone XS Plus ve iPhone (2018) şeklinde isimlendirilmesi beklenen modeller, oldukça merak ediliyor. Son detaylar ise 2018 değil 2019 iPhone modellerinden bilgiler veriyor. Buna göre Apple LCD ekran teknolojisini 2019 yılında da bırakmak istemiyor. Bunun için LG’ye üretim bildirimi yapan firma, 2019’da da en az bir tane LCD ekranlı iPhone’u satışa sunmak istiyor. iPhone X sonrasında aileyi tamamen OLED hale getireceği iddia edilen firma, bunu yapma konusunda temkinli davranıyor. Bunun arkasında da fiyat yer alıyor. Firma LCD ekranlı modelleri daha uygun fiyat ile kişilere sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2018 Apple iPhone modellerinin satış fiyatları nasıl olacak?

Gelen bilgilere göre ikinci jenerasyon iPhone X 899 dolar, iPhone X Plus 999 dolar, 6,1 inç iPhone ise 599 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Bu fiyatlar ile geçtiğimiz yıla oranla biraz daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı hedefleyen firma, bakalım bunu gerçeğe dönüştürecek mi?

İlgili Video

Şirketin A11 Bionic işlemci için hazırladığı video