reklamı kapat

POPÜLER

Samsung 4 TB SSD

Samsung’dan herkese yönelik yüksek hızlı dev SSD müjdesi

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kısa süre önce bilgisayar dünyası için güzel bir duyuru yaptı. Herkese yönelik yüksek hızlı dev bir SSD modeli için hazır olun.

Samsung, SSD pazarının en önemli isimleri arasında yer alıyor. Sadece satış değil teknoloji geliştirme aşamasında da önce çıkan firma, yine önemli bir duyuru ile karşımızda. Yapılan bu resmi duyuruya göre sektörün son kullanıcıya yönelik ilk 4-bit (QLC, quad-level cell) 4 TB SATA SSD birimi seri üretime girmiş durumda. Büyük şirketler ya da bulut depolama için hazırlanmayan ürün, dediğimiz gibi normal ev kullanıcısına hitap ediyor. Bu açıdan fiyat-performans oranının yüksek olacağı belirtilen depolama birimi, yeni teknolojisiyle birim alanda daha fazla depolama getiriyor. Söylendiği kadarıyla saniyede 540 MB okuma ve saniyede 520 MB yazma hızına ulaşan SSD, 4K RAW video dosyalarının altından rahatlıkla kalkabiliyor. Bu açıdan özellikle 4K içerik üreten YouTuber’ları memnun edecek birimin, 1 TB ve 2 TB versiyonları da olacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung SSD konusunda öncü isim

Henüz yeni depolama birimlerinin satış fiyatı hakkında açıklanmış bir detay bulunmuyor. 4 TB’lık versiyonun çok yakında raflara çıkacağı belirtilirken, 1 TB ve 2 TB için yol sonunun beklenmesi gerekiyor.

İlgili Video

Şirketin yeni telefonu Galaxy Note 9 için çok az kaldı