reklamı kapat

POPÜLER

Apple 2018 iPhone

2018 iPhone modelleri için kişileri memnun edecek yeni bilgiler

Teknoloji devi Apple‘ın eylül ayında tanıtacağı yeni iPhone ailesi için yeni bilgiler var. Bu bilgiler bu sefer modellerin dikkat çeken yeni gövde renklerine odaklanıyor.

Apple’ın 2018 iPhone serisi üç yeni telefondan oluşuyor. Bunlar 5,8 inç OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone X Plus ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone (iPhone 9 olabilir) modelleri. Oldukça merak edilen telefonlar, ünlü analist Ming-Chi Kuo‘ya göre yeni renk seçeneklerine sahip olacak. Burada ikinci jenerasyon iPhone X ile iPhone X Plus’ın “altın, gümüş ve uzay grisi” renkleriyle satışa çıkacağı belirtiliyor. Birçok kişinin merak ettiği LCD ekranlı modelin ise “kırmızı, mavi, beyaz, gri ve turuncu” renkler ile elde edilebileceği söyleniyor. Bunlar arasından özellikle kırmızı renk dikkat çekiyor. Çünkü biliyorsunuz şirket kırmızı rengi sadece “RED” serisine özel olarak bırakıyor. Bunun değiştirilme ihtimali kullanıcılar için güzel görünüyor. LCD ekranlı modele üsttekilere ek olarak iPhone 5C‘de olduğu gibi başka canlı renkler sunması da beklenen Apple, bu sefer çeşidi ciddi oranda artıracak gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple 2018 iPhone

Çıkmayan altın iPhone X prototipi

2018 iPhone modellerinin satış fiyatları merak konusu

Analistler halen bu konuda iki farklı tahminde bulunuyor. Birinci tahmin daha önce de söylediğimiz  iyimser olan. Buna göre ikinci jenerasyon iPhone X 899 dolar, iPhone X Plus 999 dolar, 6,1 inç iPhone (iPhone 9 olabilir) ise 599 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. İkinci tahmin ise görmek istemediğimiz fiyatları karşımıza çıkartıyor. Eğer şirket fiyat stratejisini değiştirmez ise ikinci jenerasyon iPhone X’un 999 dolar, iPhone X Plus’ın 1.099 dolar, 6,1 inç iPhone modelinin ise 799 dolar başlangıç fiyatına sahip olacağı belirtiliyor.

İlgili Video

Şirketin en uygun fiyatlı iPad modeli