reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Watch X

Lenovo’dan Z5 sonrasında gelen şaşırtan “Watch X” başarısı

Çin’de düzenlediği etkinlik kapsamında üç yeni akıllı telefon tanıtan Lenovo, ayrıca akıllı saat Watch X‘i de görücüye çıkarmıştı. İşte bu model ilk kez satışa çıktı. Sonuç ise büyük bir başarı örneği oldu.

Advertisement

Geçtiğimiz ay Çin’de satışa açılan Lenovo Z5, hatırlarsınız ilk stoğunu dakikalar içerisinde bitirmeyi başarmıştı. İkinci satışta getirilen stoğu ise 5 dakikada bitiren akıllı telefon, üçüncü stoğu ise sadece 50 saniyede temizledi. Gösterilenden kötü çıkan tasarımı nedeniyle eleştirilen model, şirketin çok büyük talep gördüğü tek model olmayacak gibi duruyor. Aynı gün tanıtılan akıllı saat Lenovo Watch X, kısa süre önce ilk defa satışa sunuldu. Çin merkezli JD.com üzerinde satışa açılan telefon, ilk stoğunu sadece 15 saniyede bitirdi. Elbette tam olarak kaç tane satıldığı bilinmeyen saat, uygun fiyatının da etkisiyle göz açıp kapayıncaya kadar gitmiş gibi görünüyor. Şu an sadece Çin’de satılan ve bu talep ile global çıkışı çok kolay olmayacak gibi duran model, gerçekten beklenmedik bir başarıya imza atmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo Watch X

Lenovo Watch X fiyat performans konusunda öne çıkıyor

47 dolarlık başlangıç fiyatıyla çok iddialı olan akıllı saat, bünyesinde tam altı farklı sensör barındırıyor. Bu sensörler ile başta kan basıncı (Tansiyon) ile sıcaklık olmak üzere birçok konuda ölçüm ve takip yapabilen model, yuvarlak bir tasarıma sahip. Biraz kalın tasarlanan saat, 600 mAh‘lık bir pil ile karşımıza çıkıyor. Tam 45 gün bekleme süresi sunduğu söylenen ürün, telefonlarla Bluetooth 5 LE üzerinden bağlantı kuruyor. Suyun 80 metre altına kadar inilebilen akıllı saat, ufak bir OLED ekrana sahip. Burada kadranlar ile dijital ekran bir arada sunuluyor. Watch X ve Watch X Explorer Edition olmak üzere iki farklı versiyonu bulunan saat, paslanmaz çelik gövdesiyle sağlamlık konusunda soru işareti bırakmıyor. Sıcaklık ve kan basınç sensörü olan versiyonun fiyatı ise 62 dolar olarak geçiyor.

İlgili Video

Çok ilginç bir akıllı saat konsepti