reklamı kapat

POPÜLER

Apple 2018 iPhone

Yeni iPhone’lar gelince eskilerine elveda!

Teknoloji devi Apple‘ın eylül ayında tanıtacağı yeni iPhone ailesi için yeni bilgiler var. Bu bilgiler iki iPhone modeline elveda diyeceğimiz gösteriyor.

Apple’ın 2018 iPhone serisi üç yeni telefondan oluşuyor. Bunlar 5,8 inç OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X (iPhone 11 denilebilir), 6,5 inç OLED ekranlı iPhone X Plus (iPhone 11 Plus denilebilir) ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone (iPhone 9 denilebilir) modelleri. Analistlerin yeniden gündeme getirdiği detaya göreyse bunlar gelince iki model üretimden ve satıştan kalkıyor. Bunların da mevcut iPhone X ve iPhone SE olduğu söyleniyor. iPhone SE doğal olarak artık çok fazla talep görmüyor. Yenisinin gelme ihtimali de bulunmayan model, artık emekli ediliyor. iPhone X ise yeni modellerden özellikle ikinci jenerasyon iPhone X ve 6,1 inç LCD iPhone‘u baltalamamak için serinin dışına alınıyor. Bu da aslında mantıklı görünüyor. Geçen yıl telefon satışları ciddi oranda düşen firma, bu yılı hiçbir şekilde riske atmak istemiyor. Firma tam olarak herkesi yeni modellerine yönlendirmeyi hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple 2018 iPhone

2018 iPhone modellerinin satış fiyatları en önemli konu

Analistler bu konuda ikili tahmine devam ediyor. Birinci tahmin artık bildiğiniz üzere iyimser olan. Buna göre ikinci jenerasyon iPhone X 899 dolar, iPhone X Plus 999 dolar, 6,1 inç iPhone (iPhone 9 olabilir) ise 599 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. İkinci tahmin ise korkulan fiyatları karşımıza çıkartıyor. Eğer şirket fiyat stratejisini değiştirmez ise ikinci jenerasyon iPhone X’un 999 dolar, iPhone X Plus’ın 1.099 dolar, 6,1 inç iPhone modelinin ise 799 dolar başlangıç fiyatına sahip olacağı belirtiliyor. Bu da bütçeler için çok büyük bir delik anlamına geliyor.

İlgili Video

Şirketin uygun fiyata sattığı en yeni iPad modeli