reklamı kapat

POPÜLER

Apple

İşte Apple’ın 2018’in ikinci yarısında duyuracağı tüm ürünler

Görünüşe bakılırsa teknoloji devi Apple‘ı oldukça yoğun zamanlar bekliyor. Şirkete yönelik en sağlam kaynaklardan analist Ming-Chi Kuo, gelecek ürünleri karşımıza çıkartıyor.

Şirkete yönelik çok sağlam kaynaklara sahip olan Ming-Chi Kuo, Apple’ın yeni donanım ürünleri hakkında detaylı bir rapor yayımladı. Buna baktığımız zaman ilk olarak üç yeni iPhone karşımıza çıkıyor. Şirketin 2018 iPhone serisi üç yeni telefondan oluşuyor. Bunların 5,8 inç OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X (iPhone 11 denilebilir), 6,5 inç OLED ekranlı iPhone X Plus (iPhone 11 Plus denilebilir) ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone (iPhone 9 denilebilir) olduğu biliniyor. Tablet tarafında 11 ve 12.9 inç boyutlarda iki adet iPad Pro geliştirdiği söylenen firma, yeni modellerinde Touch ID’yi Face ID ile değiştirecek deniyor.

Üç yıldan uzun süredir yenilenmeyen Mac Mini için bir güncelleme planladığı söylenen Apple, MacBook ve MacBook Pro tarafında da bir işlemci güncellemesi yapacak gibi görünüyor. Bunlara ek olarak uygun fiyatlı bir dizüstü bilgisayar (MacBook Air ailesinde olmayabilir) geliştirdiği de gelen bilgiler arasında yer alan firma, iMac tarafında da bir güncelleme yapacak gibi duruyor. Burada Ming-Chi Kuo, işlemci ve görüntüleme performansı açısından ciddi bir artış beklediğini söylüyor. Son olarak karşımıza Apple Watch çıkıyor. Yine Kuo’ya göre iki yeni Watch modeli yolda bulunuyor. Daha büyük ekrana sahip olacak modellerin, daha iyi nabız ölçümü yapabileceği iddia ediliyor. Buna ek olarak üçücü çeyrekte seri üretime girecek AirPower‘ın da yolda olduğu belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2018 iPhone modellerinin fiyatları hakkında

Baktığımız zaman ikinci jenerasyon iPhone X 899 dolar, iPhone X Plus 999 dolar, 6,1 inç iPhone (iPhone 9 olabilir) ise 599 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak gibi duruyor.

İlgili Video

Şirketin son donanımlarından