reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple iphone ipad mac

Apple’ın yeni iPhone, iPad ve Mac modelleri hakkında son detaylar

Apple‘a yönelik sağlam kaynakları bulunan TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo, yeni iPhone, iPad ve Mac modelleri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Eskiden KGI Securities firmasında çalışan ve Apple sızıntıları konusunda bir numaralı isimlerden olan Ming-Chi Kuo, yeni şirketinde de paylaşımlarına devam ediyor. Oldukça sağlam kaynaklara sahip analist, yine önemli bilgiler paylaştı. Kuo ilk olarak 2018 iPhone modellerinden bahsediyor. Analist halen şirketin 2018’de üç farklı model ile karşımıza çıkacağını belirtiyor. Biliyorsunuz bunların 5,8 inç OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone X Plus ve 6,1 inç LCD ekranlı 6,1 inç iPhone olacağı biliniyor. LCD ekranlı 6,1 inç modelin eski iPhone kullanıcıları “telefon değiştirme” konusunda ikna edeceğini belirten analist, bunu elbette fiyata bağlıyor. 600 – 700 dolar bandında gelmesi beklenen model, daha uygun fiyatla çok büyük satış rakamlarına ulaşacak gibi görünüyor. Üç yeni modelin de eylül ayında raflardaki yerini alacağını söyleyen Kuo, burada daha önce duyduğumuz LCD modelde gecikme olabilir söylentisi rafa kaldırıyor. Bu da bekleyen kişiler için güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ming-Chi Kuo 2019 iPhone modelleri hakkında da konuştu

2019 iPhone modellerinin ciddi yenilik getireceğini ancak bunların ekim ayından önce ortaya çıkmayacağını da söyleyen analist, 2019’da üç arka kameralı bir modelin de gelebileceğini sözlerine ekliyor. 2018’in ikinci yarısında Face ID’li iPad Pro‘nun karşımıza çıkacağını hatırlatan Kuo, burada düşük fiyatlı MacBook Air‘den de bahsediyor. Uzun süredir beklenen bu modelin dışında daha büyük ekranlı Apple Watch‘ın yolda olduğu iddia ediliyor. Bu daha önce pek duymadığımız detay gerçekten ilginç görünüyor.

İlgili Video

Şirketin en son ürünlerinden