reklamı kapat

POPÜLER

LG V40

LG V40, yok artık dedirten “beş kamera” detayı ile gündemde

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, V30’un yerini alacak V40 modeliyle kamera sayısı konusunda çıtayı bir seviye daha yukarıya çıkaracak gibi görünüyor.

Biliyorsunuz Huawei P20 Pro ve HTC U12+ modellerinde toplam dört kamera alıyor. Yeni gelen bilgilere göreyse LG V40’ta tam beş adet kamera bulunacak. Bunlardan üç tanesi arkada bulunurken, iki tanesi ise önde yer alacak. Peki firma bu kadar kamera ile tam olarak ne yapacak? Söylendiği kadarıyla öndeki iki kamera yüz tanıma için görev yapıyor. Bu kameralar ile ortamı derinliğiyle beraber algılayabileceği söylenen model, kişilerin 3D yüz haritalarını çıkartabiliyor. Bu sayede fotoğraf ile geçilemeyen güvenli bir yüz tanıma sistemi kuran firma, bu kurulum ile parmak izi sensörünü de tarihe gömecek gibi görünüyor. Arkadaki üç kameranın ise Huawei P20 Pro‘dan biraz daha farklı şekilde gibi görev yapacağı belirtiliyor. Burada geniş açı, ultra geniş açı ve zoom lensin bir arada sunulacağı söyleniyor. Bu sayede optik olarak 5 kat seviyesinde yakınlaştırma yapabilecek gibi duran LG V40, arka planı ayırma konusunda da fark yaratacak izlenimi yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG V40 kamera konusunda aşırı iddialı görünüyor

Hakkında üsttekilere ek olarak herhangi bir bilgi yer almayan telefon, büyük ihtimalle gücünü Snapdragon 845‘ten alıyor. Şirketin Quad DAC birimine yani 3.5mm kulaklık girişine sahip olacağı da tahmin edilen model, bir ekran çentiği de barındıracak gibi görünüyor.

İlgili Video

Şirketin G7 ThinQ modeli