reklamı kapat

POPÜLER

LG V40
LG V40
LG V40
LG V40
LG V40
LG V40
LG V40
LG V40
LG V40
LG V40
LG V40
LG V40
LG V40
LG V40
LG V40
LG V40
LG V40

LG’nin V40 modelini “beş kamera” ile hayal eden konsept çalışma [Galeri]

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, V30’un yerini alacak V40 modeli üzerinde aktif olarak çalışıyor. Model için hazırlanan bir konsept ise telefonu şimdiden gözler önüne seriyor.

Geçtiğimiz hafta gelen bilgilere göre LG V40’ta tam beş adet kamera bulunuyor. Bunlardan üç tanesi arkada bulunurken, iki tanesi ise önde yer alıyor. İşte bu doğrultuda hazırlanan konsept, telefonun tasarımına erken bir bakış attırıyor. Şirketin mevcut tasarım dili üzerinden yapılan çalışma, bir ekran çentiği üzerine kuruluyor. İki ön kamera bu çentikte bulunurken, arka üç kamera ise yatay şekilde karşımıza çıkıyor. Söylendiği kadarıyla öndeki iki kamera yüz tanıma için görev yapıyor. Bu kameralar ile ortamı derinliğiyle beraber algılayabileceği söylenen model, kişilerin 3D yüz haritalarını çıkartabiliyor. Arkadaki üç kameranın ise Huawei P20 Pro‘dan biraz daha farklı şekilde gibi görev yapacağı belirtiliyor. Burada geniş açı, ultra geniş açı ve zoom lensin bir arada sunulacağı söyleniyor. Bu sayede optik olarak 5 kat seviyesinde yakınlaştırma yapabilecek gibi duran LG V40, arka planı ayırma konusunda da fark yaratacak izlenimi yaratıyor. Konsept tasarımda alt çerçevesi kalın duran modelin, bunu çıkışta sıfıra indirebileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG V40 böyle gelir mi?

Bu konuda henüz kesin bilgiler yok. Ancak mevcut yapı göz önüne alındığı zaman telefonun böyle görünmesine kesin gözüye bakılıyor. Resmi olarak IFA 2018’da tanıtılması beklenen telefon, 900 dolardan daha pahalı satılacak deniyor.

İlgili Video

Şirketin G7 ThinQ modeli