reklamı kapat

POPÜLER

LG V40 ThinQ LG V45 ThinQ

Beş kameralı LG V40 ThinQ hakkında yeni, V45 ThinQ hakkında ise ilk bilgiler

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG‘nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu V40 ThinQ için yeni, şimdiden gündeme gelen V45 ThinQ içinse ilk bilgiler geldi.

LG V40 ThinQ, bugün ortaya çıkan rapora göre kesin olarak eylül ayı içerisinde tanıtılıyor. Direkt olarak üç yeni iPhone’dan sonra tanıtılacağı belirtilen telefon, firma için büyük önem arz ediyor. Yeni bilgiler ise modelin üretim / tasarım aşamasından ilginç bilgiler veriyor. Buna göre firma iki farklı V40 modeli geliştirmiş. Bunlardan birine Phoenix, diğerine ise Falcon isimleri verilmiş. Phoenix ile premium, Falcon modeliyle ise bütçe dostu bir seçenek oluşturmak isteyen LG, söylendiği kadarıyla servis sağlayıcıları ikna edemediği için Phoenix’i rafa kaldırmış. Şimdilik yoluna Falcon ile devam ettiği söylenen firma, karşımıza nispeten uygun bir model çıkarabiliyor deniyor. 2019’da çıkacağı söylenen V45 ThinQ modeli ise söylendiği kadarıyla firmanın ilk 5G akıllı telefonu olacak. 5G rekabetine yeni yılda katılacak firma, bu modelde G7 ve V40’tan birçok parçaya yer verecek. Bu sayede fiyatı düşük tutacağı söylenen dev isim, işleri bu şekilde yoluna koymayı planlıyor gibi duruyor. Biliyorsunuz firmanın mobil taraftaki işleri hiç iyi gitmiyor. G7 ThinQ’dan 3 milyon hedefleyip sadece 1.5 milyon satan firma, V40 ThinQ‘nun üretim seviyesini şu an 500 bin seviyesinde tutuyor. Bu da gerçekten ufak duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG V40 ThinQ hakkında başka neler biliyoruz?

Baktığımız zaman model 3120×1440 piksel çözünürlüğe sahip POLED ekran üzerine kuruluyor. Ekran çözünürlüğünden anlaşılacağı üzere G7 ThinQ gibi çentikle gelecek telefon, uzun bir yapıda karşımıza çıkacak. Buna ek olarak telefonda yine G7 ThinQ gibi özel bir Google Assistant butonu yer alacak. Dijital asistana erişimi hızlandıran bu buton, modelin önemli detaylarından olacak. Baştan beri yapılan dedikodulara göre LG V40 ThinQ tam beş adet kamerayla geliyor. Bunlardan üç tanesi arkada bulunurken, iki tanesi ise önde yer alıyor. Söylendiği kadarıyla modelin arkası için firma 20 megapiksel, 16 megapiksel ve 13 megapiksel bir kurulum planlıyor. Bu sayede sektörde bir ilke imza atılarak hem ultra geniş açı hem de zoom lensin bir arada sunulacağı söyleniyor. Öndeki iki kameranın ise üç boyutlu yüz tanıma yapabileceği iddia ediliyor.

Not: Görsel temsili.

İlgili Video

Şirketin G7 ThinQ modeli