reklamı kapat

POPÜLER

Ordudan “emekli olan” 1990 model Mercedes G-Serisi, macera için yeniden doğdu!

Legacy Overland isimli bir restorasyon garajı tarafından elden geçirilen Mercedes G-Serisi, tasarım detaylarıyla hala göz dolduruyor.

2018 itibarıyla karakteristik hatları korunarak güncellenen Mercedes G-Serisi‘nin Land Rover örneğinde de olduğu gibi her jenerasyonuyla hala ilgi odağı olduğunu biliyoruz. Arnold Schwarzenegger gibi önemli bir ismin de en sevdiği otomobillerinden birisi olan bu ikonik karakter, restorasyon ve modifikasyon garajlarının da favorileri arasında. Bu zamana kadar gerek Mercedes’in kendi ekibi gerekse bağımız garajlar tarafından çeşitli projelerle karşımıza çıkan G-Serisi, bu kez hayatına gerçek anlamda bir askeri araç olarak çıkmış versiyonuyla çıkıyor. Legacy Overland ekibinin, ordunun emekliye ayırmasıyla birlikte ele aldığı 1990 model yıllı 250GD, askeri kamuflajlardan kurtularak macera tutkunlarına hizmet etmek amacıyla yepyeni bir karaktere büründürülüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kusursuz hale getirildi

Restorasyon öncesinde paylaşılan fotoğraflarda görüldüğü gibi bir hayli harap durumda olan G-Serisi’nde 360 derecelik bir yenilenme söz konusu. Şasiden başlayıp galvaniz ile kaplanan motor bölümüne kadar uzanan süreçte; lastikler, ışıklandırma grupları, koruma panelleri, roll-cage ve yakıt taşımak adına dahil edilen ek bidon bile birbirini tamamlayıcı nitelikte. Üzerinde 16 inç‘lik jant seriyle gelen modelde şnorkelin es geçilmemiş olması da güzel bir detay. Kokpit bölümünü de orijinale sadık kalarak yenileyen Legacy Overland ekibinin kullandığı deri döşeme ise görünümdeki algıyı ciddi oranda perçinleyecek cinsten. “Kurt” olarak da bilinen bu jenerasyonda kullanılan 2,5 litrelik beş silindirli dizel motor, bu projede korunarak kaputun altındaki yerini alıyor. Şanzıman ayağında ise 5 ileri manuel ünitenin kullanıldığını da belirtmekte fayda var. İyi bir restorasyon geçirmiş haliyle 40.000 dolara alıcı bulabildiğini bildiğimiz 250GD’nin tasarım hatlarıyla hala ilk günkü gibi etkileyici görünmesi de takdiri hak ediyor.