reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes G-Serisi

Yeni jenerasyonu unutturacak Mercedes G-Serisi modifikasyonu

Başarılı işleriyle adından söz ettiren bir ekip tarafından baştan yaratılan Mercedes G-Serisi, baktığınız her noktasıyla hayranlık uyandıracak.

Mercedes G-Serisi arazi dinamiklerinin zirvesini temsil eden birkaç isimden biri olarak 40 yıldır macerasına devam ediyor. Sürüş performansı kadar değişmeyen ve bir ikon haline gelen çizgilerinin günümüze kadar neredeyse değişmeden taşınmış olması da, bu canavarı eşine az rastlanan bir model haline getirmekte. G-Serisi hangi model yılı olursa olsun modifikasyon ve restorasyon projelerinin de en popülerleri arasında olduğunu bize pek çok kez kanıtladı. Farklı bakış açılarına sahip ekiplerin bir araya gelmesiyle ne denli sonsuz döngüde etkileyici olabileceğini de gördük. Expedition Motor Company tarafından hayata geçirilen bu şu anda ilk detaylarında bakmakta olduğumuz proje de, yeni jenerasyonu bir kenara ittirebilecek dinamiklere sahip olanlar arasına rahatlıkla eklenebilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes G-Serisi projesinden öne çıkanlar

250GD versiyonunun temel alınarak geliştiriliği projede arazi dinamikleri ileriye taşıyacak tüm altyapı elemanlarını bulmak mümkün. BF Goodrich imzalı lastik seti, süspansiyon kiti, aktarıcılar ve daha pek çok parçayı bu noktada rahatlıkla öne çıkarabiliriz. Aracın bir soft top olarak tercih edilmesi de bizce onu ayrıca özel kılan noktaları arasında. Dış bölümde dikkatinizi çekecek bir diğer noktanın LED farlar olacağını da söyleyebiliriz. Kokpit kısmı da en az dışarısı kadar kaline ve özen kokuyor. Yapılan yenileme sürecinin ardından fabrika çıkış kondisyonuna getirilen G-Serisi’nde tercih edilen malzemelerin kalitesi de kafalarda soru işareti bırakmayacak. Motor kısmında ise bizleri 2,5 litrelik standart bloğun içerisinde yeni piston seti başta olmak üzere değişen parçaları karşılıyor. 1.000 saatin üzerinde işçiliğin ardından tamamlan aracın fiyatıysa 90.000 dolar olarak açıklanmış durumda.