reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes G-Serisi

“Keşke gerçek olsa” dedirten çılgın tasarım; “Hot Rod” Mercedes G-Serisi

Bu kez bir tasarım projesi olsa da Mercedes G-Serisi merkezli olmasından ötürü yine ortaya etkileyici iş çıkışına tanıklık ediyoruz.

Geride bıraktığımız gün sizlerle paylaştığımız RC projesiyle, Mercedes G-Serisi için her türlü ölçekte bir macera yakalanmanın mümkünlüğüne şahit olduk. Büyüklerin oyuncakları kısmında da fazlasıyla modifikasyon projesine maruz kalan bu ikonik isim, çılgınlığın sınırlarını da her zaman zorluyor. İşin içerisinde Brabus başta olmak üzere nitelikli üreticilerin de olduğunu bilmek de şüphesiz önemli. Peki hayal gücünün olduğu yerde daha ne kadar ileri gidilebilir? Fransa merkezli Danton Arts Kustoms imzasıyla tasarlanan “Hot Rod” Mercedes G-Serisi, bu sorgulamayla birlikte içimizde bir “keşke” hissini de yaratmayı başaran detaylara sahip.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes G-Serisi için radikal değişimler

Projenin detayları üzerinden geçmeden önce bizce altı çizilmesi gereken önemli bir nokta var. Fransa merkezli olarak faaliyet gösteren Danton Arts Kustoms, işlerini sadece render tasarımlar üzerinden sürdüren bir ekip değil. Bu da G-Serisi merkezli bu Hot Rod projesinin oldukça zorlayıcı olsa da bir gün gerçeğe dönüşme ihtimalini bir hayli kuvvetlendiriyor. Bu zamana kadar pek çok Jeep, Porsche ve Lamborghini modelleri üzerinde çalışan ekibin bu tasarımı G55 AMG üzerine şekilleniyor. G-Serisi’nin şasi ve altyapı elemanlarında tamamen değişikliğe gidilerek oluşturulan bu Hot Rod mimarisi, arka bölümdeki devasa kanat ve kaputun üzerinden adeta selam gönderen motorla felsefeye uyumlu bir karakter ortaya çıkartıyor. Ekibin sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılan projenin şimdiden hatırı sayılır bir ilgi görmesi ve dış basında da yer alması, özel bir ilgi için yeterli olabilir.

İlginizi çekebilir

Tamamen buzdan yapılan Mercedes G-Serisi