reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes G 350 d

Aileye giriş seviyesi takviyesi; Mercedes G 350 d ve öne çıkan özellikleri

Ocak ayından itibaren satışa sunulacak olan Mercedes G 350 d, halihazırda satın alınabilecek ne ucuz yeni jenerasyonlardan birisi olacak.

Örtülerilerinden 2018’in ilk çeyreği içerisinde kaldıran Mercedes G-Serisi, beraberinde pek çok farlı versiyon getirdi. En üst konumda yer alan AMG ile arazi dinamiklerini üst düzey performansla tamamlanan araçta, nispeten daha ulaşılabilir parçalar da asfalta indi. Kısa süre önce ülkemizde de satışa sunulan yeni jenerasyon, 2019 ile birlikte yeni bir versiyona kavuşuyor. Giriş seviyesine dahil edilen Mercedes G 350 d, kaputunun altunda konumlandırılan dizel motorla, tutumluluk konusunda da nispeten daha başarılı bir progile sahip.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik özellikler

Araçla ilgili paylaşılan teknik verilere baktığımızda, kaputunun altında bizleri 3.0 litrelik sıralı altı silindir makine karşılıyor. 286 beygir güç ve 600 Nm tork değerlerini üreten motorun, maksimum tork değerini 1.200 ile 3.200 devir bandında verebiliyor olması da önemli detaylar arasında. Her şeyin bir araya gelmesiyle birlikte 0’dan 100’e hızlanmasını 7,4 saniyede tamamlayabildiğini gördüğümüz G 350 d, maksimumda ise 200 km/s hıza çıkarken ortalamada yaklaşık 9,8 litre gibi fabrika tüketim değerine sahip. Şimdilik fiyat bilgisi paylaşılmayan modelin eksik kısımları önümüzdeki ay içerisinde netlik kazanacak. Mercedes G-Serisi ile ilgili tüm teknik detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video