reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 3 XL

Google’ın farkedilince düzeltmek zorunda kaldığı ilginç reklam hatası [Video]

İnternet devi Google, kısa süre çok konuşulan bir reklam filmi yayımladı. Evde Tek Başına filmi üzerine kurulan reklamdaki bir hata, sessiz sedasız düzeltildi. Peki bu gerçekten bir hata mıydı?

Efsane Evde Tek Başına filmi ve o filmin yıldızı Kevin McCalliste üzerine kurulan yeni Google reklamı, genel olarak oldukça beğeniliyor. Özellikle belirli bir yaşın üzerindeki kişilerin bayıldığı reklam, bazıları tarafından şimdiye kadar yapılmış en iyi noel reklamı olarak nitelendiriliyor. İşte Google Assistant odaklı bu reklamının bir sahnesinde, firmanın çift ön kameralı Pixel 3 XL modeli görünüyor. Ancak görünen bu Pixel 3 XL modelinde bir ekran çentiği yer almıyor. Ayrıca yanlardan çerçeveleri de olmayan telefon, bir hata değil de kasıtlı olarak daha güzel gösterilmeye çalışılmış gibi duruyor. Bu durum farkedilince reklamı güncelleyen Google, yeni reklamda devasa çentiğiyle nefes kesen (!) gerçek Pixel 3 XL’ı geriye getirmiş görünüyor.

Google Pixel 3 XL

İlk reklamdaki model

Google Pixel 3 XL

Güncellenen reklamdaki model

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Reklamda görülen Google Pixel 3 XL hangi detaylara sahip?

Hatırlamak adına telefonda 6,3 inç 1080P OLED HDR ekran bizleri karşılıyor. Pixel 3 ile ortak olarak gücünü Snapdragon 845 işlemciden alan telefon, kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Grafik tarafında Adreno 630 GPU kullanan model, 4 GB RAM ve 64 GB ya da 128 GB depolama ile alınabiliyor. Modelin arkasında tek bir 12.2 megapiksel optik görüntüleme yapabilen kamera, önünde ise iki adet 8 megapiksel özçekim kamerası yer alıyor. İki ön çekim kamerası (F1.8 ve F2.2) kişilere geniş açı çekim imkanı sunuyor. Arka kamerayı F1.8 diyafram açıklığına sahip lens ve 1.4um piksel boyutuna sahip sensör üzerine kuran firma, burada yapay zekadan yararlanarak harika sonuçlar ortaya koyuyor.