reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes G-Serisi

İki canavar yan yana; Mercedes G-Serisi ve Unimog arazide bir araya geldi

Düzenlenen özel etkinlik kapsamında 40. yaşını kutlayan Mercedes G-Serisi, partiye “davet edilen” Unimog ile enfes karelere sahne oldu.

2018 yılının başlangıcıyla birlikte tüm zamanların en teknolojik jenerasyonunu beraberinde getiren Mercedes G-Serisi, arazinin tartışmasız hükümdarlarından. Nereden Nereye serimizde de geçmişten günümüze olan macerasındaki satır başlarına yer verdiğimiz bu ikonik model, 2010 itibarıyla 40. yaşını kutluyor. 1979 yılında başlayan macerasında pek çok farklı projenin öznesi olan G-Serisi için özel bir etkinlik düzenleyen Mercedes, organizasyona ismine yakışır bir canavarı davet etmiş şekilde karşımızda duruyor. Askeri ve devlet hizmetlerinde olmak üzere pek çok farklı alanda kullanımıyla en az G-Serisi kadar imzalaşmış bir isim olan Unimog, bu doğum gününü çok daha keyifli hale getirmeyi çok fazla zorlanmadan başardı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes G-Serisi ve Unimog buluşmasından detaylar

“Kutu” tasarım formuyla günümüzde hala çizgilerini koruyan G-Class’ın resmi miladı 1979 olarak görünse de, hikayenin çok daha gerilerden başladığını anımsayabiliyoruz. Geliştirme süreci ilk olarak 1972 yılında Daimler-Benz ve Steyr-Daimler-Puch ortaklığıyla yapılan aracın son noktaya kadar gelen süreci Avusturya’nın Graz kentinde tamamlandı. Markasının günümüzdeki en uzun soluklu modeli konumunda olan G-Serisi, tasarım karakterinin yanında teknik yeteneklerinden de hiçbir zaman taviz vermedi. Günümüz dünyasının nimetleri olan elektronik desteklerle daha da ileriye taşınan araçta, üç diferansiyel kilidi temel dinamikler arasında. Başlatılan yeni programla birlikte kullanıcıların özel siparişlerine kapsamında farklı renk ve malzeme kombinasyonuyla donatabildiği

G-Serisi’nin doğum günü arkadaşıysa 1946‘da macerasına başladı. İlk adımda zirai faaliyetler kullanımı için bir araç olarak tasarlanan Unimog bugün geldiği noktada ise karavan projelerinin dahi popüler isimleri arasında kendisine yer buluyor. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri bu keyifli organizasyondan karelerle baş başa bırakalım. G-Serisi’nin detaylı teknik verilerine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

2019 Mercedes G-Serisi