reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes G-Serisi

Sonunda resmi kanattan hamle geldi; elektrikli Mercedes G-Serisi için önemli gelişme

Pek çok modelde beklediğimiz dönüşümü için nihayet yeşil ışık sinyali verilen elektrikli Mercedes G-Serisi, kısa vadeli plan içerisinde asfaltta olacak.

“Yeni jenerasyonuyla” birlikte hissedilir modern dokunuşları üzerinde toplayan Mercedes G-Serisi, o bildiğimiz ikonik niteliklerindense taviz vermemeye devam ediyor. Kapı kolları, konsol yapısı ve köşeli gövde formuyla hala ilk günlerinin genetiğini taşıyan bu özel model için en büyük değişimiyse kaputun altında görmek için uzun süredir bekliyorduk. Sıkı LOG takipçilerinin Arnold Schwarzenegger üzerinden anımsayabileceği tamamen elektrikli G-Serisi dönüşümleri bugüne dek hep ikindi parti olarak nitelendirebileceğimiz bağımsız markaların odağında oldu. Kısa süre önce CEO görevine gelen Ola Källenius‘un yaptığı açıklamalar ise artık bunun değişeceğini çok net bir şekilde ortaya koyuyor. Eğer büyük bir değişiklik yaşanmazsa, Mercedes’in EQ teknolojisi önümüzdeki yıllarda tam elektrikli bir G-Serisi’ni fabrikadan asfalta taşıyacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli Mercedes G-Serisi serinin devam anahtarı olacak

Bu önemli gelişmeyi Berlin’de düzenlenen özel bir kongre kapsamında açıklayan Källenius’un ifadelerinde dikkat çeken noktalar vardı. Bazı dönemlerde G-Serisi’nin üretiminin sonlandırılabileceğine dair konuşmaların yapıldığını ifade eden CEO, son kararın elektrikli olarak “kurtarma operasyonu” yapmak üzerine şekillendiğini söylüyor. Detaylara baktığımızda ise; “Bugün burada G-Serisi efsanesinin tam elektrikli bir versiyonla yola devam edeceğini söyleyebiliyorum. Her ne kadar bir dönem aracın geleceği tartışılsa da, tüm ürün gamını düşündüğümüzde G-Serisi’nin Mercedes’in üreteceği son model olacak kadar değerli olduğu inancındayım.” ifadeleri karşımıza çıkıyor. Elektrikli otomobil geleceği için 10 milyar euronun üzerinde yatırım yapan Mercedes, EQ rozeti atlında 2022 yılı için 10 farklı modeli piyasaya sürmek istiyor. Uzamdaki sonuçta ise tüm ürün gamındaki modellerin hibrit veya tam elektrikli seçenekleriyle kullanıcılara sunulması amaçlanıyor. Bu açıklamalarla birlikte ilgileri üzerine toplayan CEO Ola Källenius ise şu sıralar markanın yönetici kadrosundan yaklaşık 1.000 kişinin işten çıkartılması ve harcamaların kısılması üzerine aldığı kararlarla gündemde.

İlgili video

2019 Mercedes G-Serisi

İLGİLİ HABERLER