reklamı kapat

POPÜLER

Hummer

Tahminler doğru çıkabilir; Hummer için yeniden doğuş ihtimali

General Motors kaynaklarının da doğrudan dile getirdiği Hummer geri dönüş süreci, uzun süredir etrafta dolanan elektrik ihtimaliyle kesişiyor.

Hummer ile ilgili bu zamana kadar karşımıza çıkan güncel projelerin neredeyse tamamında modifikasyon dokunuşlarına şahit olduk. Askeri amaçlı tasarlanmasının bir getirisi olarak ciddi yeteneklere sahip olan bu canavar, maharetli ellerin dokunuşlarıyla daha da etkileyici bir hal aldı. Tabi ki bir tanesi dışında. Takvimleri biraz geriye sarıp 2017’nin eylül ayına döndüğümüzde bizleri Arnold Schwarzenegger‘in karşıladığını anımsayabiliriz. Avusturya merkezli Kreisel Electric ile ortak bir çalışma yürüterek Mercedes G-Serisi’nin ardından Hummmer’ı da tamamen elektrikli bir modele dönüştüren proje, bizim pek çok sorduğumuz sorunun daha yüksek sesle dile getirilmesine de vesile oldu; “Hummer neden elektrikli olarak geri dönmesin?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Hummer hala sevilen bir marka”

Evet, yaklaşık 2 yıldır diğer klasik otomobillerin dönüşümüyle birlikte Hummer için de aklımızı karıştıran bu soru nihayet üst seviye yöneticilerin de diline dolanmaya başladı. Bloomberg kaynaklı gündeme getirilen haberde General Motors yönetiminin markayı tekrar bir elektrikli SUV ve kamyon üreticisi planlaması üzerinden hayata geçirme düşünleriyle karşılaşıyoruz. Nitekim verilen ilk mesajlarda markanın hala sevildiği lakin sürecin hayata geçirilmesi konusunda emin olunamadığını görüyoruz. Cadillac başta olmak üzere içerisinde barındırdığı markaların hemen hepsinde elektrik dönüşümüne giden General Motors’un böylesine bir hamle yapması beraberinde önemli yatırımları da getirecek gibi görünüyor. Önümüzdeki süreçte tekrar gündeme gelmesi beklenilen macerayla ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Ford Bronco’nun elektrik dönüşümü