reklamı kapat

POPÜLER

Arnold Schwarzenegger “önderliğinde” dünyanın ilk elektrikli Hummer H1’i ile tanışın [Video]

Kreisel Electric tarafından hayata geçirilen elektrikli Hummer H1 projesiyle Arnold Schwarzenegger’in hayalleri gerçekleşmeye devam ediyor.

Rol aldığı sayısız filmle gönüllerimizde taht kuran başarılı oyuncu Arnold Schwarzenegger ile alakalı bilinmesi gereken belli başlı parçalar vardır. Oyuncu kimliğinin yanı sıra body building dünyasına yön vermiş bir sporcu da olduğu bilinen Schwarzenegger, aynı zamanda SUV modellerine olan merakıyla da ön plana çıkıyor. Değişen dünyaya ayak uydurarak bu ilgisini devam ettiren başarılı oyuncu favori modellerini elektrikli olarak görme konusunda da fazlasıyla titiz. Geçtiğimiz ocak ayında Avusturya merkezli Kreisel Electric ile ortak bir çalışma yürüterek Mercedes G-Serisi’ni elektrikliye dönüştüren Schwarzenegger, yine aynı ekip tarafından gerçekleştirilen dünyanın ilk elektrikli Hummer H1‘inin tanıtımında da sahne aldı.


Kreisel Electric’in Avusturya‘da açtığı yeni AR-GE merkezinde gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde marka yetkilileriye sahne alan Schwarzenegger; “Karşınızda duran bu ekip geçtiğimiz kış benim Mercedes G-Serisi aracımı elektrikli hale getirdi ve şimdi de karşımızda bir Hummer var. Eğer ekip bu şekilde devam ederse, yakında buradan Los Angeles’a elektrikli uçaklarla seyahat edeceğiz.” diyerek projeden oldukça memnun olduğunu dile getirdi. Açıklamaların ardından dünyanın ilk tamamen elektrikli Hummer H1’nin teknik detaylarına bakalım. Toplam ağırlığı 3.300 kilogram olarak verilen aracın dönüşüm süreci iki ayda tamamlanmış. 100 kWh‘lık bir batarya paketini ve iki elektrik motorunu barındıran H1, 490 PS‘lik gücünü dört tekerlekten çekişli altyapıyla yere aktarıyor. Yaklaşık 300 kilometrelik menzil değeri vadeden aracın erişebildiği maksimum süratse 120 km/s olarak paylaşıldı. Seri üretim olarak düşünülmeyen projenin tanıtımının gerçekleştildiği yeni merkez, gelecekte satışa sunulabilecek ürünlerin doğacağı yer olacak.

VİDEO