reklamı kapat

POPÜLER

Hummer H1

Canavarın yeniden doğuşu; nefes kesen detaylarıyla Hummer H1 projesi

Amerika merkezli modifikasyon ekibi tarafından adeta yeniden yaratılan Hummer H1, unutulmazlar arasına girmek konusunda çok zorluk yaşamayacak.

Hayatına askeri amaçlı hizmet vermek üzere tasarlanan bir proje olarak başlayan Hummer, AM General tarafından Humvee adıyla orduda hizmet verdi. Yola uyarlanmasıyla birlikte daha önce örneği çok görülmemiş bir karakteri sokaklara yansıtan bu devasa araç, üç jenerasyonu eskitmesinin ardından kullanıcılara veda etti. O günden itibaren daha çok modifikasyon projeleriyle gündeme gelmeye devam eden Hummer’ın en sevilen versiyonuysa H1 olarak kabul ediliyor. Proje geliştiricilerinin de daha çok bu bölüme yönelmesinden ötürü de bir kanıt olarak kabul edebileceğimiz bu sürece 295.000 dolarlık etiket fiyatıyla şu anda karşımıza duran örnek dahil oluyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik özellikler

Amerika merkezli Mil-Spec Automotive tarafından yapım aşaması gerçekleştirilen H1 projesinden toplamda 12 adet üretileceği açıklanmış durumda. Hummer H1’in fabrika çıkış versiyonuyla arasında büyük farkları beraberinde getiren dokunuşlarla birlikte, karakter olarak da ileriye gitmiş bir araç ortaya çıkıyor. Ayarlanabilir kavalı süspansiyon istemi sayesinde sürüş limitleri de elden geçirilen H1’in lastik ve ışıklandırma sistemleri de önemli bir karakter barındırıyor. Kaputun altına baktığımızdaysa 6,6 litrelik dizel motorun 500 beygir güç ve 1350 Nm tork gibi gövdeye yakışan rakamlarla hizmet ettiğini görebiliyoruz. 20 inçlik jant seti ve 38 inçlik lastikler de bu değerlerin yere aktarılmasındaki temel taşlar olacak.

İlginizi çekebilir

Dünyanın en pahalı SUV karakteri Karlmann King