reklamı kapat

POPÜLER

Hummer EV

Hummer EV; efsanenin elektrikli dönüşü sokaklara çıkıyor

2021 bitmeden ilk sahiplerine teslim edileceği açıklanan Hummer EV için öncelikli versiyon Edition 1 olarak karşımıza çıkacak.

General Motors’un sürpriz bir hamle ile elektrikli olarak dönenen ikonlar listesine eklediği Hummer EV için sokaklara çıkma vakti geldi. Yaklaşık bir yıl önce gerçekleştirilem tanıtım sürecinin ardından üretim ve fabrika planlaması tamamlanarak banda çıkartılan elektrikli Hummer, önümüzdeki aydan itibaren ilk sahiplerine teslim edilecek. 529 kilometre menzil sunabilen Edition 1 versiyonu üzerinden satışlarına başlanacak olan modelin fiyatı da görünüşü kadar dikkat çekiyor. 100 bin dolar üzerinde seyreden Amerika fiyatıyla ilk sahipleriyle buluşacak olan Hummer EV için önümüzdeki süreçte daha erişilebilir fiyatlı versiyonlar da kullanıcıların beğenisine sunulacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hummer EV teknik özellikleri

Üretim bandından indirilecek olan Edition 1 versiyonu teknik nitelik bakımından da pek çok tarafta amiral gemisi niteliği taşıyor. Standart olarak üç elektrik motoruyla gelen model 1.000 beygirlik gücü sayesinde 0’dan 100’e hızlanmasını sadece 3 saniyede tamamlayabiliyor. Güç odağında şekillenen bu versiyon sonrasında menzil olarak daha ileri seviyede konumlanmakla birlikte daha alt seviyede performans sunan versiyonlar da 2023 yılıyla birlikte satışa sunulacak. Aracın menzil ve şarj değerleri de gayet iddialı. 350 kW’a kadar desteklenen hızlı şarj altyapısı sayesinde 10 dakikalık şarj ile 161 kilometre gidebilecek. Yeni modelle ile ilgili merak ettiğiniz detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Video

İLGİLİ HABERLER