reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli Hummer

Dönüş başlıyor; elektrikli Hummer için ilk resmi özellikler belli oldu

Tanıtım süreci için meraklı bekleyişimizin sürdüğü elektrikli Hummer, resmi kaynaklarından gelen ilk özellikleriyle tüm ilgiyi üzerine çekecek.

Uzun süredir ortalıkta dolaşan dedikodular ve bağımsız tasarımcıların heyecan verici projelerinin ardından nihayet elektrikli Hummer için resmi detaylar karşımızda duruyor. General Motors tarafından üretimi gerçekleştirilecek olan bu ikonik geri dönüş aslında bekleyenleri şaşırtıcı dinamikler üzerinden asfalta adım atacak. Yapılan açıklamayla Hummer’ın elektrikli ünite üzerinden ilk olarak pickup gövde tipiyle kullanıcılara sunulacağı da resmiyet kazandı. GMC Hummer EV olarak belirlenen isimle birlikte ise elinimizde ciddi oranda rakamsal veri de geçmiş durumda. Bu verilerin ışığında ortalığın fena halde kızışacağını söylemeye başlayabiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli Hummer için masada görünen ilk veriler

Tasarım noktasında şimdilik sadece yeni ön ızgarasını gördüğümüz model için ortaya çıkan rakamlarda 1.000 beygir gibi net bir güç verisi karşımıza çıkıyor. Markanın açıkladığı tork değeri ise 15.574 Nm olarak belirtilse de bunun asfalta yansıyacak gerçekçi noktadan bir hayli yukarıda olacağını özellikle belirtmekte fayda var. General Motors, hatırı sayılır bir ağırlıkla gelmesini beklediğimiz Hummer EV’nin 0’dan 100’e hızlanma değerini sadece 3 saniye olarak açıklıyor ki bu da tek başına heyecanlandırma konusunda etmen. Genel karakteristik hatlarının korunacağını ilk ipuçlarıyla göstermeye başlayan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

Mach E tanıtımı