reklamı kapat

POPÜLER

Ford Mustang Mach E

Yeni rakam açıklandı; Ford Mustang Mach E siparişleri ne durumda?

Beraberinde bir efsanenin rozetini getiren Ford Mustang Mach E, elektrikli otomobil pazarındaki rakipleri karşısında önemli bir sınav verecek.

Geçtiğimiz kasım ayında resmi tanıtımı gerçekleştirilen Mustang Mach E, Amerikalı üreticinin Tesla başta olmak üzere piyasadaki rakiplerine söylediği ilk söz oldu. Özellikle yerel pazarda değer bazında Tesla’nın liderliği üzerinden yürüyen süreç için hayati bir önem arz eden bu adıma olan ilgi de ayrı paralellikte merak ediliyor. Tanıtımla birlikte 500 dolarlık ön ödemeyle siparişe açılan Mach E için kısa süre önce açıklanan yeni rakamlar, beklentilerin adım adım karşılanacağı sinyallerini veriyor. Nitekim karşımızda ilk yılında 50.000 adet örnek üretmeyi amaçlayan bir Ford yönetiminin olduğunu da özellikle belirtmek önemli.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Mustang Mach E ilk örnekleriyle bu yıl sonunda karşımızda olacak

Açıklanan son rakamlara baktığımızda bugün itibarıyla 32.000 kişinin Mach E için sipariş verdiğini görüyoruz. Geri ödemeli ön sipariş bedelleri alınmış olan bu siparişlerle birlikte, ilk yıl üretim hedefinin tutturulması için de markanın önünde çok bir yol kalmamış görünüyor. Kullanıcıların çeşitli sosyal medya platformlarında, üretilecek ilk 4.000 Mach E’nin gösterim ve test araçları amacıyla kullanılacağı bilgisini paylaşması da dikkat çekiyor. Versiyonlar göre değişmekle birlikte ilk teslimatlarının 2020 sonuna doğru yapılması planlanan modelin GT Performance versiyonu içinse 2021 yılına kadar beklememiz gerekecek. Mach E’nin detaylı versiyon ve özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Mach E tanıtımı