reklamı kapat

POPÜLER

Ford Mustang Mach E

Elon Musk’tan Ford cephesine Mustang Mach E mesajı

Ford Mustang Mach E için beklenen tanıtım gerçekleşirken, rekabetin karşı tarafında yer alan Elon Musk cephesinden de kutlama mesajı gecikmedi.

Marka içerisinde kurulan Edison Takımı‘nın yön verdiği ilk ciddi proje olan Mustang Mach E ile bugün itibarıyla resmen tanıştık. En büyük rakibi konumunda olan Tesla Model Y ile kıyaslama süredi de hız kesmeden başlayan bu önemli elektrikli modeli asfaltta görmek içinse 2020’nin son çeyreğini beklememiz gerekecek. Üretimi Meksika’da yer alan tesislerde gerçekleştirilecek olan Mach E, tüm dünyanın gündeminde olduğu gibi rakibi Tesla’nın da gündem maddeleri arasındaydı. Nitekim Elon Musk da kendisinden beklediğimiz gibi sosyal medya hesabını bu konuda da aktif kullanarak Ford cephesine ufak bir mesaj yolladı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Mustang Mach E mesajı dostlukta yeni bir dönem başlattı

Musk Twitter hesabı üzerinden paylaştığı mesajda sürecin centilmence gideceğine işaret ederken, diğer markaların da elektriğe yönelmesi için cesaretlendirici olduğu vurguladı. Açıklamasında; “Mach E için sizi tebrik ediyorum. Sürdürülebilir elektrikli otomobiller geleceğin ta kendisi. Böylesine bir adımı Ford’dan görmek gerçekten heyecan verici. Bu diğer otomobil üreticilerinin elektriğe geçişi için kesinlikle cesaret verici.” ifadelerine yer veren Musk kısa sürede binlerce beğeni aldı. Ford da bu kibar mesajı cevapsız bırakmayarak; “Teşekkürler Elon. Söylediklerine katılmamak mümkün değil. Şarj istasyonunda görüşürüz.” açıklamasında bulundu.

İlgili video

Mustang Mach E sürüş görüntüleri