reklamı kapat

POPÜLER

Thor Ragnarok

Thor Ragnarok filminde değiştirilen ölüm sahnesi

Thor Ragnarok filminde Odin’in ölüm sahnesinin tamamen değiştirildiği ortaya çıktı. Sahnenin orijinal versiyonu çok da karanlık ve farklı bir havaya sahip.

Advertisement

Bildiğiniz gibi Taika Waititi tarafından yönetilen Ragnarok, Thor açısından büyük bir değişime vesile olmuştu. Hem onun hikayesinin daha eğlenceli bir şekilde ele alınabileceğini ortaya koymuştu. Hem de karakteri daha ilgi çekici bir hale getirdi. Bu süreçte kahramanımız çok şey kaybetti. Babası Odin’in ölümü yetmezmiş gibi Mjölnir de paramparça oldu. Ancak eğer orijinal senaryo değiştirilmeseydi Odin’in ölümü çok daha acı verici olacaktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Thor Ragnarok ve Odin değişikliği

Cinemablend‘in haberine göre senaryonun ilk versiyonunda Odin bir bakım evinde değildi. New York sokaklarında başı boş dolaşan bir evsize dönüşmüştü. Oğulları onu bulduğunda Odin ikisini de tanıyor. Asgard’ın gerçek olmadığını, Hela’nın döneceğini ve Ragnarok’un yaşanacağını söylüyor. Ardından tüm gücünü Thor‘a devrederek onu Asgard‘ın kralı yapıyor. Hemen ardından bu sahneye Hela dahil oluyor ve babasına kendisini hapsetmesinin hesabını soruyor. Odin, Hela’nın değişimi ardından durdurulması gerektiğini söylüyor. Bu sözlere sinirlenene Hela Odin’in kalbinden bıçaklayarak öldürüyor. Ardından da Thor’un Mjölnir‘ini paramparça ediyor.

Thor Ragnarok hakkında paylaşılan bu detaylara baktığımızda Odin’in kesinlikle daha korkunç bir ölümü olduğunu görüyoruz. Filmin son versiyonunda ise çocuklarıyla son bir kez konuşup huzur içinde hayata gözlerini yumma fırsatı olmuştu.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı