reklamı kapat

POPÜLER

Thor: Ragnarok’taki Matt Damon sürprizi nasıl gerçekleşti?

Kısa bir süre önce izleyici karşısına çıkan Thor Ragnarok izleyicilerden büyük ilgi görmeyi başardı. Pek çok yönüyle adından söz ettiren yapımın en dikkat çeken anlarından biri ise Matt Damon‘ın sürpriz yaptığı sahne oldu. Peki bu sürprizin perde arkasında neler yaşandı?


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Thor:Ragnarok filmine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Marvel filmlerini yakından takip edenlerin bildiği üzere Loki, Thor: The Dark World‘de ölmüş gibi yaparak hatalarının bedelini ödemekten kaçmıştı. Bu da yetmezmiş gibi Odin‘in yerine geçerek Asgard’ın liderliğini devralmıştı. Thor Ragnarok’ta ise sahte Odin haliyle kendi hayatını anlatan bir tiyatro izleyerek keyif sürüyordu. Bu sahnenin asıl dikkat çekici yanı ise tiyatro sahnesindeki isimlerdi. Loki karakterine Matt Damon hayat verirken ona Thor rolünde Luke Hemsworth eşlik ediyordu. Odin’i ise Sam Neill canlandırıyordu. Bu kadrodaki en dikkat çekici isim ise şüphesiz Matt Damon. Peki ünlü oyuncu ufak bir sahnede rol almaya nasıl ikna oldu?

Arkadaşlığın etkisi

Filmin yönetmeni Taika Waititi‘nin açıklamasına göre bunu sağlayan Chris Hemsworth olmuş. Ünlü oyuncunun Matt Damon ile yakın arkadaş olmasıyla Loki karakteri için teklif ona götürülmüş. Damon da bu nazik teklifi reddetmeyip ufak bir rolle Marvel dünyasına katılmayı kabul etmiş. Waititi durumu “Eğer Loki ölümünü tiyatroda sahneleseydi kendisine Asgard’ın yıldız oyuncusu hayat versin isterdi” sözleriyle özetliyor. Doğrusu bu şaşırtıcı sürpriz Marvel’ın yüzümüzü gülümseten hamleleri arasına girmeyi başarıyor.