reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone X, Galaxy Note 8 ve iPhone 8 Plus şarj testinde karşı karşıya [Video]

iPhone X’in satışa çıkmasıyla birlikte karşılaştırma videoları da gelmeye başladı. Hazırlanan yeni video iPhone X, Galaxy Note 8, iPhone 8 Plus ve OnePlus 5’in şarj hızlarını karşılaştırıyor. Bu testin galibi ise şaşırtmıyor.

Bu karşılaştırmaya başlamadan önce telefonların pil kapasitesinden bahsetmek gerekiyor. iPhone X 2716 mAh, iPhone 8 2691 mAh, OnePlus 5 3300 mAh ve Samsung Galaxy Note 8 3300 mAh pil kapasitesine sahip. Değerlendirmenin kullanıcı tecrübesini tam yansıtabilmesi için tüm cihazların şarjı için kutudan çıkan adaptör ve kablo kullanılıyor. Bunun yanında hiçbir cihazda açık uygulama bulundurulmuyor.

Bu noktada altını çizmekte yarar var; OnePlus 5 ve Samsung Galaxy Note 8’in hızlı şarj ekipmanı kutudan çıkıyor. iPhone 8 ve iPhone X için ise ayriyetten satın almak gerekiyor. Bu fark da iPhone modellerinin testte geri düşmesine neden oluyor.

Lider değişmedi

Videoda şarj hızı konusunda galibin kendini en baştan göstermesine şahit oluyoruz. Daha önceki test videolarında da liderliğini kanıtlayan OnePlus 5, 1 saat 25 dakika gibi kısa bir sürede şarj işlemini tamamlıyor. Onu Samsung Galaxy Note 8 takip ediyor. Yüzde yüz seviyesine ulaşması 1 saat 39 dakika sürüyor. Paketten hızlı şarj kitinin çıkmamasıyla iPhone 8’in şarjı 3 saat 4 dakikayı buluyor. Sonuncu sırada ise 3 saat 6 dakika ile iPhone X’i görüyoruz.