reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8 Plus, Galaxy S8 Plus ve OnePlus 5 hızlı şarj testinde karşı karşıya [Video]

Akıllı telefonlar hızla gelişirken kullanıcın işini kolaylaştıran özelliklerden biri de hızlı şarj teknolojisi oluyor. Bekleme süresini azaltan bu teknoloji ise markadan markaya farklılık gösterebiliyor. Hazırlanan video iPhone 7, iPhone 8,iPhone 8 Plus, Samsung Galaxy S8 ve OnePlus 5‘in hızlı şarj performansını gözler önüne seriyor.

Video pilleri tamamen bitmiş ve kapanmış telefonların şarja takılmasıyla başlıyor. Bu işlem için firmaların sağladığı orijinal şarj aletleri kullanıyor. Bu noktada belirtmekte yarar var, iPhone kullanıcılarının hızlı şarjdan yararlanabilmek için kutudan çıkanın haricinde bir şarj cihazı alması gerekiyor. Bu da akıllı telefonda Apple’ı tercih edenlerin ekstra ödeme yapması gerekeceği anlamına geliyor. Şarj işleminin başlamasının ardından tüm cihazlar açılıyor. Hepsinin kablosuz internet ve bluetooth bağlantılarının açık olduğu dile getiriliyor.

Bu noktada telefonların pil kapasitesinden bahsetmekte yarar var. iPhone 7’nin 1960 mAh kapasiteli pili bulunuyor. Bu kapasite iPhone 8’de 1821 mAh’a, iPhone 8 Plus’ta ise 2675 mAh’a düşüyor. OnePlus 5’ın 3330 mAh kapasiteli piline Galaxy S8 Plus 3500 mAh ile rakip oluyor.

Hızlı şarj testinin kazananı ise OnePlus 5 oluyor. 1 saat 55 dakika gibi kısa bir sürede yüzde 100 seviyesine ulaşıyor. Onu 1 saat 23 dakika ile Galaxy S8 Plus izliyor. Pil kapasitesi rakiplerinden daha düşük olan iPhone’un şarj hızı ise hayal kırıklığı yaratıyor. iPhone 8 Plus 3 saat 10 dakikada şarj oluyor. iPhone 7 yüzde 100 seviyesine ancak 2 saat 43 dakikada erişiyor. iPhone 8 ise 2 saat 34 dakika seviyesinde kalıyor.

iPhone 8, Samsung Galaxy S8 ve OnePlus 5’in hız şarj testinde karşı karşıya geldiği videoyu haberimizin başlangıcında bulabilirsiniz.

YORUMLAR